1. O szkole
  2. Dla ucznia
  3. Galeria szkoły
  4. Plan lekcji
  5. Podręczniki
  6. Dni kontaktowe
  7. Nabór do PG1
 
 

Strona główna

  Aktualności szkoły   
Login:   Hasło:
 

Gości online: 2

 

 

Wyniki etapu szkolnego konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2011/2012

 

czytaj więcej


Rodzicu, czy Twoje dziecko jest bezpieczne... w sieci?

Rodzice i nauczyciele mogą sprawdzić, czy znają zagrożenia wynikające z korzystania przez dzieci i młodzież z Internetu. Wystarczy tylko, że wejdą na stronę - platforma e-learning "Dziecko w sieci" i wezmą udział w bezpłatnym kursie online. 

 

 

czytaj więcej


Wiemy wszystko o prasie.

"O prasie i czasopismach wiemy, jeśli nie wszystko, to na pewno bardzo wiele" - tak właśnie mogą powiedzieć uczniowie klasy I c i Ie, którzy w piątek 9 grudnia uczestniczyli w ciekawej lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

 

czytaj więcej


Wizyta w Sali Tradycji "Czarnej Dywizji"

W środę 7 grudnia, podczas gdy trzecioklasiści pisali egzamin próbny z języka polskiego, historii i WOS-u, uczniowie klas Ib i Id zwiedzili Salę Tradycji 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej im. Króla Jana III Sobieskiego.

 

czytaj więcej


Święty Mikołaj w gimnazjum!

Ho, ho, ho! Tu Święty Mikołaj! Czy byliście grzeczni? - to najczęściej słyszane dziś słowa w naszym gimnazjum. Jak to dlaczego? Przecież dziś MIkołajki! Dlatego do szkoły zawitał Święty Mikołaj.

 

 

 

czytaj więcej


Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS

Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, w Gimnazjum nr 1 został przeprowadzony konkurs wiedzy o HIV/AIDS.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas trzecich, jednak na uwagę zasługuje fakt, że wielką chęć wzięcia udziału w konkursie wyraziła również uczennica kl. I c

 

czytaj więcej


Klaudia finalistką!

Klaudia Gonciarz, uczennica klasy III b naszego gimnazjum, została finalistką konkursu w dziedzinie fizyki "W poszukiwaniu praw przyrody", który odbył się w sobotę 26 liostopada w Zielonej Górze.

 

czytaj więcej


O Dorocie po niemiecku.

Pierwsze miejsce w Regionalnym Konkursie Języka Niemieckiego w Żaganiu zajął Kacper Walas z klasy III b, który po niemiecku odpowiedział na pytania związane z działalnością księżnej Doroty Talleyrand-Perigord, patronki naszego gimnazjum.

 

czytaj więcej


Co zrobić z odpadami

Lekcja wychowawcza  na temat: „Co zrobić z odpadami?”
„Co zrobić ze starym telewizorem? Gdzie oddać zużyte baterie?” Między innymi na takie pytania uzyskali odpowiedź uczniowie klasy I b Publicznego Gimnazjum nr 1 w Żaganiu.

 

czytaj więcej


WRÓŻBY W CZASIE... WRÓŻBY W CZASIE...

Andrzejki to powszechnie znane święto. W dzisiejszych czasach jest to powód do wyjścia na bal, dyskotekę czy po prostu spotkań

 

czytaj więcej


Kolejny sukces Karoliny

W przeddzień narodowego Święta Niepodległości, w Sali Kameralnej Teatru Lubuskiego, odbył się finał konkursu wiedzy patriotyczno - religijnej Ojczyzno Ma.

 

czytaj więcej


Dyskoteka Andrzejkowa

Głośna muzyka, dym, lasery, taniec, dyskotekowe stroje. Tego wszystkiego można było doświadczyć na szkolnej dyskotece andrzejkowej, która odbyła się we wtorek 22 listopada.

 

czytaj więcej


Polsko, nie jesteś już niewolnicą!

Specjalnie przygotowany montaż słowno - muzyczny przypominał nam tragiczne dzieje państwa zniewolonego przez trzech zaborców i jego trudną drogę do niepodległości.

 

czytaj więcej


O Janie Keplerze

  Uczniowie naszej szkoły -  Rafał Miłodrowski z klasy III a oraz Bartłomiej Patka z kl. III b wystąpili we wtotek 15 listopada ze swoimi referatami podczas konferencji popularnonaukowej zorganizowanej przez Sekcję Astronomiczną działającą w żagańskim Pałacu. Rafał przygotował wystąpienie pt."Nobel za ucieczkę", a Bartek - "Księżyce Układu Słonecznego".

 

czytaj więcej


11 listopada

    Wzorem roku ubiegłego Pan Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej zaprasza uczniów wszystkich polskich szkół do przystąpienia, do akcji polegającej na upowszechnieniu zwyczaju robienia biało- czerwonych kotylionów

 

czytaj więcej


Nasza medalistka

Paulina Lechowicz uczennica klasy  III c  to utytułowana żagańska zawodniczka, która reprezentuje nasze miasto, powiat i  kraj w zawodach siłowych. Rok  2011  jest dla Pauliny szczególnie szczęśliwy. Już w tym roku zdobyła medale na Mistrzostwach Polski i Europy.

 

czytaj więcej


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49]

Facebook

e-Dziennik

Wewnątrzszkolna instrukcja Egzaminu Gimnazjalnego

PSP7

U nas dzwoni

Lekcja od - do przerwa
1 800 - 845 10 min
2 855 - 940 10 min
3 950 - 1035 10 min
4 1045 - 1130 10 min
5 1140 - 1225 15 min
6 1240 - 1325 10 min
7 1335 - 1420 10 min
8 1430 - 1515  
 

Gazetka szkolna

Losowe foto

Szkoła bez przemocy

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Bezpieczna Woda

Bezpieczny Stok

Szkoła Odkrywców Talentów

Nasze Talenty

OKE Poznań

CKE

Kuratorium Oświaty

WOM

MEN

Żagań

Szlachetna paczka

Góra grosza

Pałac Książęcy w Żaganiu

PCK

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Wolontariat

Bezpieczne wakacje

ODN Zielona Góra

Comenius

eTwinning

Gra Pierwsza Pomoc

 

 

 

 
 

Copyright © 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone Administrator Krzysztof Kosiński