1. O szkole
  2. Dla ucznia
  3. Galeria szkoły
  4. Plan lekcji
  5. Podręczniki
  6. Dni kontaktowe
  7. Nabór do PG1
 
 

Strona główna

  Aktualności szkoły   
Login:   Hasło:
 

Gości online: 1

 

 

Nasze własne miejsce przeklęte

To tytuł reportażu, którego autorem jest uczeń klasy II b Bartek Pawlik. Bartek ma już na swoim koncie sukces literacki - III nagrodę w Konkursie na Małą Formę Literacką związaną z J.I.Kraszewskim organizowanym w grudniu przez Miejską Bibliotekę. Jeśli i Ciebie, gimnazjalisto, spotka coś ciekawego podczas ferii, napisz o tym, zrób ciekawe zdjęcia, a po feriach zgłoś się do p. Ewy Kopczyńskiej.

 

czytaj więcej


Wampiry czy Hobbit?

Ciągle jeszcze nie wiecie, jak przyjemnie i pożytecznie spedzić wolny czas podczas ferii? Dla miłośników fantasy polecamy film "Hobbit. Niezwykła podróż", a dla zwolenników wampirów - książkę "Wampiry z Morganville - Przeklęty dom". Zapraszamy do przeczytania recenzji autorstwa Justyny Nowak z kl. III a oraz Natalii Baranowskiej z kl. II c i Julii Burchardt z kl. II b.

 

czytaj więcej


Uczeń zdolny w systemie edukacji

Na początku stycznia ukazał sie na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji folder pt. "Uczeń zdolny w systemie edukacji". W publikacji znajdują się informacje i porady dla nauczycieli oraz osób pracujących z uczniem zdolnym dotyczące rozpoznawania i wspierania ucznia we wszechstronnym rozwoju. Zapraszamy do lektury!

 

czytaj więcej


Finalistki Konkursu Języka Polskiego

Pierwszy dzień ferii przyniósł wspaniałe nowiny. Dwie uczennice naszego gimnazjum: Daria Darowska i Karolina Paluchowicz zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu z Jezyka Polskiego. Gratulujemy!

 

czytaj więcej


Podróże Po Kulturze!

Pod takim hasłem odbywają się w tym roku zajęcia podczas ferii zimowych, z których mogą bezpłatnie skorzystać również nasi uczniowie w dniach 14-27 stycznia. Zaprasza na nie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu. Zapisy na zajęcia trwają od dzisiaj w Miejskiej Bibliotece. Formularz dostępny jest na stronie Centrum Kultury. Plan ferii dostępny na plakacie.

 

czytaj więcej


Bezpiecznie na lodowisku

Uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w piątek 11 stycznia w spotkaniach z przedstawicielami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na temat "Bezpieczny lód - bezpieczne lodowisko".

 

czytaj więcej


Pokazaliśmy klasę!

    A więc to już koniec plebiscytu "Pokażcie klasę". Z jednej strony to dobrze, bo starania, aby go wygrać zabrały dużo cennego czasu i energii, lecz z drugiej strony to wielka szkoda.  
    W klasie panowały "burze mózgów",  każdy mógł opowiedzieć o swoim pomyśle...

 

czytaj więcej


Jasełka 2012

W piątek 21 grudnia , gimnazjaliści  z klasy III D przygotowali dla  Dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 , swoich rówieśników oraz nauczycieli Jasełka. Uczniowie zaprezentowali wiele scen...

 

czytaj więcej


Akcja "Bezpieczny Stok" i "Bezpieczna Woda"

Zespół Szkół nr 1 w Żaganiu uczestniczy w akcji "Bezpieczny Stok", której celem jest promocja bezpiecznych zachowań na stokach narciarskich oraz w akcji "Bezpieczna Woda". W związku z tym na stronie internetowej naszej szkoły dostępne są linki z materiałami edukacyjnymi dla rodziców, uczniów i nauczycieli.

 

czytaj więcej


Wesołych Świąt

Świąt białych, pachnących choinką,
skrzypiących śniegiem pod butami,
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze.
Świąt dających radość, spokój i odpoczynek.
Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary,  szczęścia i powodzenia.

 

czytaj więcej


I kto pokazał klasę?

Dnia 19 grudnia 2012 roku o godz. 10.00
w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze,
podczas wręczania nagród zwycięzcom
plebiscytu Pokażcie klasę,
nie zabraknie klasy 3 d!

 

czytaj więcej


Klasa 3D w świątecznym nastroju!

6 grudnia obchodzimy dzień świętego Mikołaja, zwany również Mikołajkami. Święto to obchodzą głównie dzieci, które wierzą w św. Mikołaja. Zazwyczaj możemy znaleźć prezenty rano, pod poduszką, lecz my, klasa 3D wręczyliśmy je sobie w czasie lekcji...

 

czytaj więcej


Z potrzeby serca

6 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół nr 1 w Żaganiu przeprowadzono zbiórkę pieniędzy pod hasłem Mikołajkowy dar serca dla Daniela, z przeznaczeniem na pomoc w leczeniu ucznia klasy drugiej - Daniela Kowalskiego. W wyniku akcji zgromadzono środki w wysokości 2.887,34 zł, które...

 

czytaj więcej


21 Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Dnia 7 grudnia 2012r. w Naszej szkole odbył się rejonowy etap 21 Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Organizatorem była p. Anna Michalczuk – vice prezes Zarządu Okręgowego PCK.  Celem olimpiady jest promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej...

 

czytaj więcej


Szkoła wczoraj, dziś i jutro

To hasło debaty, która odbyła się w Zespole Szkół nr 1 w poniedziałek 10 grudnia, a wzięli w niej udział dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście - przedstawiciele władz miasta i Rady Rodziców. To pierwsza z cyklu debat w związku z obchodami 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 7.

 

czytaj więcej


Gimnazjaliści w przedszkolu

W czwartek, 29 listopada uczniowie klasy III d  Publicznego Gimnazjum nr1 w Żaganiu odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 ze sztuką "Kopciuszek". Dziewięcioro nastolatków wcielając się w baśniowe postaci,  oczarowało przedszkolaków oraz nauczycieli

 

czytaj więcej


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]

Facebook

e-Dziennik

Wewnątrzszkolna instrukcja Egzaminu Gimnazjalnego

PSP7

U nas dzwoni

Lekcja od - do przerwa
1 800 - 845 10 min
2 855 - 940 10 min
3 950 - 1035 10 min
4 1045 - 1130 10 min
5 1140 - 1225 15 min
6 1240 - 1325 10 min
7 1335 - 1420 10 min
8 1430 - 1515  
 

Gazetka szkolna

Losowe foto

Szkoła bez przemocy

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Bezpieczna Woda

Bezpieczny Stok

Szkoła Odkrywców Talentów

Nasze Talenty

OKE Poznań

CKE

Kuratorium Oświaty

WOM

MEN

Żagań

Szlachetna paczka

Góra grosza

Pałac Książęcy w Żaganiu

PCK

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Wolontariat

Bezpieczne wakacje

ODN Zielona Góra

Comenius

eTwinning

Gra Pierwsza Pomoc

 

 

 

 
 

Copyright © 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone Administrator Krzysztof Kosiński