1. O szkole
  2. Dla ucznia
  3. Galeria szkoły
  4. Plan lekcji
  5. Podręczniki
  6. Dni kontaktowe
  7. Nabór do PG1
 
 

Strona główna

  Aktualności szkoły   
Login:   Hasło:
 

Gości online: 1

 

 

Ogłoszenie dla klas III

Droga  Gimnazjalistko!
Drogi  Gimnazjalisto!
    Już niedługo dokonasz wyboru dalszej drogi edukacji.
    Typ szkoły, w jakiej postanowisz podjąć naukę po ukończeniu gimnazjum, może w przyszłości wpłynąć na Twoją karierę zawodową...

 

czytaj więcej


Napisz list - wygraj KONKURS!

"Ludzie listy piszą" to VIII ogólnopolski konkurs sztuki epistolarnej, czyli pisania listów. Mogą wziąć w nim udział Ci gimnazjalisci, którzy do 20 lutego napiszą odręcznie na gładkim papierze list do jednego lub dwóch wybranych adresatów. Szkopuł w tym, że adresaci są dość nietypowi: Tajemnica Króla, Nieznany Ląd, Ryby w Wodzie, Pełnia Księżyca, Motyle w Brzuchu, Cień na Ścianie... i inne. Wystarczy tylko wysilić wyobraźnię...

 

czytaj więcej


Gimnazjaliści dla Sybiraków

Uczniowie naszego gimnazjum wspomagani przez młodzież z sekcji teatralnej Centrum Kultury przygotowali wzruszający program artystyczny "Znów przyjdę do Ciebie, Ojczyzno!" który zaprezentowali w piątek 8 lutego w pałacu podczas uroczystości zorganizowanej przez Związek Sybiraków Koło nr 9 w Żaganiu dla uczczenia 73 rocznicy pierwszej masowej wywózki Polaków na Sybir.

 

czytaj więcej


Bezpieczny Internet

Bezpieczeństwo w Inernecie, cyberprzemoc oraz netykieta, czyli zasady właściwego zachowania się internautów, to główne tematy spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w którym uczestniczyli uczniowie klasy II b i III c w czwartek 7 lutego. Tę nietypową lekcję ciekawie poprowadził młody dziennikarz Gazety Lokalnej Bartosz Kulej.

 

czytaj więcej


Pierwszy semestr za nami!

Podsumowanie pracy w pierwszym semestrze, informacja o sukcesach uczniów w konkursach oraz wręczenie dyplomów za bardzo dobre wyniki w nauce oraz stuprocentową frekwencję to główne punkty apelu, który odbył się w gimnazjum w czwartek 7 lutego.

 

czytaj więcej


Uwaga apel

7 lutego 2013 roku tj. w czwartek w Zespole Szkół nr 1 odbędą się uroczyste apele podsumowujące I semestr roku szkolnego 2012/13 wg następującego harmonogramu:
2 lekcja klasy IV- VI PSP 7
3 lekcja klasy I- III PG1.
Opiekę nad klasami sprawują nauczyciele, którzy mają z klasą lekcje. Wszystkich uczniów w czasie apelu obowiązuje strój apelowy i zmienne obuwie.

 

czytaj więcej


ZEBRANIA z RODZICAMI

Pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 zaprasza RODZICÓW na zebrania ogólne, które odbędą się w czwartek na sali gimnastycznej. Dla rodziców klas I i II o godz. 16.30, a dla klas III o godz. 17.00. Potem rodzice udadzą się do gabinetów na spotkania z wychowawcami klas. Prosimy o liczne przybycie.

 

czytaj więcej


Dyskoteka szkolna

Samorząd Uczniowski gimnazjum organizuje karnawałową dyskotekę szkolną, która odbędzie się w poniedziałek 3 lutego w godzinach 17.00-20.00 na dużej sali gimnastycznej. Przypominamy uczniom o koniecznosci dostarczenia do wychowawców pisemnej zgody rodziców na udział w dyskotece oraz o obuwiu zmiennym. Koszt imprezy 3 zł.

 

czytaj więcej


VII Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów

W styczniu bieżącego roku odbył się II etap VII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Brało w nim udział dwóch uczniów naszej szkoły - Karol Niczyj i Andrzej Świtała - zakwalifikowali się do III etapu OIG, czyli do etapu ogólnopolskiego. Drużyna naszych młodych informatyków awansowała do III etapu, jako najlepsza...

 

czytaj więcej


Zmiana planu

Uwaga zostały naniesione drobne zmiany w planie. Nowy plan obowiązywał będzie od 04-02-2013r.

 

czytaj więcej


Nagrody w bibliotece

Nasi uczniowie, Ewelina Filik z II e i Bartek Pawlik z II b, odebrali w czwartek 31 stycznia nagrody za konkurs na Małą Formę Literacką  organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Żaganiu. Nagrodzone prace tematycznie związane były z Józefem Ignacym Kraszewskim.

 

czytaj więcej


Projekt - Wiolinki

W sobotę 19 stycznia, w ramach przygotowań do 50-lecia PSP 7, miało miejsce spotkanie z panią Grażyną Korotyńską, zasłużoną emerytowaną nauczycielką muzyki i wieloletnią instruktorką jednego z najsłynniejszych w okolicy zespołów muzycznych - Wiolinki.

 

czytaj więcej


Podaruj szkole... swoje wspomnienia!

Bardzo prosimy wszystkich absolwentów PSP 7 oraz byłych członków zespołu Wiolinki o wypożyczenie do szkolnej galerii dyplomów, zdjęć lub strojów. Pamiątki pomogą uświetnić przygotowywany jubileusz szkoły. Bardzo dziękujemy za wszelkie wsparcie!

 

czytaj więcej


Kolejny Sukces!

5 stycznia 2013 roku odbył się II etap Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. We Wrocławiu brał w nim udział uczeń naszej szkoły - Karol Niczyj - zakwalifikował się do III etapu OMG, czyli do etapu ogólnopolskiego. Karol będzie się zmagał z zadaniami matematycznymi w dniach 16-17 marca br. w Warszawie. Gratulujemy i trzymamy kciuki:)

 

czytaj więcej


Szkoła - raj dla naszego mózgu.

Dziś ostatni dzień ferii zimowych, a od jutra obowiązki i nauka...ale to nie powód do zmartwień! Okazuje się, że szkoła może być rajem dla naszego mózgu, jeśli będziemy efektywnie trenować obie półkule. Prawą odpowiedzialną za liczenie i pisanie oraz lewą - która odpowiada za wyobraźnię i twórczość. Przeczytaj artykuł i przekonaj się, jak te wiadomości mogą Ci pomóc w skutecznej nauce.

 

czytaj więcej


Dla szacownej Jubilatki!

Nawet w czasie ferii trwają przygotowania do zbliżającego się jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 7. Nasi nauczyciele spotykają się z byłymi nauczycielami "Siódemki", by zebrać inormacje o historii szkoły, gromadzone są fotografie i inne dokumenty dotyczące Jubilatki, opracowywana jest publikacja na temat debaty pt. "Szkoła wczoraj dziś i jutro", która odbyła sie w szkole w grudniu, zbierane są prace uczniów napływające na konkursy.

 

czytaj więcej


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]

Facebook

e-Dziennik

Wewnątrzszkolna instrukcja Egzaminu Gimnazjalnego

PSP7

U nas dzwoni

Lekcja od - do przerwa
1 800 - 845 10 min
2 855 - 940 10 min
3 950 - 1035 10 min
4 1045 - 1130 10 min
5 1140 - 1225 15 min
6 1240 - 1325 10 min
7 1335 - 1420 10 min
8 1430 - 1515  
 

Gazetka szkolna

Losowe foto

Szkoła bez przemocy

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Bezpieczna Woda

Bezpieczny Stok

Szkoła Odkrywców Talentów

Nasze Talenty

OKE Poznań

CKE

Kuratorium Oświaty

WOM

MEN

Żagań

Szlachetna paczka

Góra grosza

Pałac Książęcy w Żaganiu

PCK

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Wolontariat

Bezpieczne wakacje

ODN Zielona Góra

Comenius

eTwinning

Gra Pierwsza Pomoc

 

 

 

 
 

Copyright © 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone Administrator Krzysztof Kosiński