1. O szkole
  2. Dla ucznia
  3. Galeria szkoły
  4. Plan lekcji
  5. Podręczniki
  6. Dni kontaktowe
  7. Nabór do PG1
 
 

Strona główna

  Aktualności szkoły   
Login:   Hasło:
 

Gości online: 3

 

 

Dyskoteka szkolna

Samorząd Uczniowski gimnazjum organizuje karnawałową dyskotekę szkolną, która odbędzie się w poniedziałek 3 lutego w godzinach 17.00-20.00 na dużej sali gimnastycznej. Przypominamy uczniom o koniecznosci dostarczenia do wychowawców pisemnej zgody rodziców na udział w dyskotece oraz o obuwiu zmiennym. Koszt imprezy 3 zł.

 

czytaj więcej


VII Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów

W styczniu bieżącego roku odbył się II etap VII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Brało w nim udział dwóch uczniów naszej szkoły - Karol Niczyj i Andrzej Świtała - zakwalifikowali się do III etapu OIG, czyli do etapu ogólnopolskiego. Drużyna naszych młodych informatyków awansowała do III etapu, jako najlepsza...

 

czytaj więcej


Zmiana planu

Uwaga zostały naniesione drobne zmiany w planie. Nowy plan obowiązywał będzie od 04-02-2013r.

 

czytaj więcej


Nagrody w bibliotece

Nasi uczniowie, Ewelina Filik z II e i Bartek Pawlik z II b, odebrali w czwartek 31 stycznia nagrody za konkurs na Małą Formę Literacką  organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Żaganiu. Nagrodzone prace tematycznie związane były z Józefem Ignacym Kraszewskim.

 

czytaj więcej


Projekt - Wiolinki

W sobotę 19 stycznia, w ramach przygotowań do 50-lecia PSP 7, miało miejsce spotkanie z panią Grażyną Korotyńską, zasłużoną emerytowaną nauczycielką muzyki i wieloletnią instruktorką jednego z najsłynniejszych w okolicy zespołów muzycznych - Wiolinki.

 

czytaj więcej


Podaruj szkole... swoje wspomnienia!

Bardzo prosimy wszystkich absolwentów PSP 7 oraz byłych członków zespołu Wiolinki o wypożyczenie do szkolnej galerii dyplomów, zdjęć lub strojów. Pamiątki pomogą uświetnić przygotowywany jubileusz szkoły. Bardzo dziękujemy za wszelkie wsparcie!

 

czytaj więcej


Kolejny Sukces!

5 stycznia 2013 roku odbył się II etap Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. We Wrocławiu brał w nim udział uczeń naszej szkoły - Karol Niczyj - zakwalifikował się do III etapu OMG, czyli do etapu ogólnopolskiego. Karol będzie się zmagał z zadaniami matematycznymi w dniach 16-17 marca br. w Warszawie. Gratulujemy i trzymamy kciuki:)

 

czytaj więcej


Szkoła - raj dla naszego mózgu.

Dziś ostatni dzień ferii zimowych, a od jutra obowiązki i nauka...ale to nie powód do zmartwień! Okazuje się, że szkoła może być rajem dla naszego mózgu, jeśli będziemy efektywnie trenować obie półkule. Prawą odpowiedzialną za liczenie i pisanie oraz lewą - która odpowiada za wyobraźnię i twórczość. Przeczytaj artykuł i przekonaj się, jak te wiadomości mogą Ci pomóc w skutecznej nauce.

 

czytaj więcej


Dla szacownej Jubilatki!

Nawet w czasie ferii trwają przygotowania do zbliżającego się jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 7. Nasi nauczyciele spotykają się z byłymi nauczycielami "Siódemki", by zebrać inormacje o historii szkoły, gromadzone są fotografie i inne dokumenty dotyczące Jubilatki, opracowywana jest publikacja na temat debaty pt. "Szkoła wczoraj dziś i jutro", która odbyła sie w szkole w grudniu, zbierane są prace uczniów napływające na konkursy.

 

czytaj więcej


Nasze własne miejsce przeklęte

To tytuł reportażu, którego autorem jest uczeń klasy II b Bartek Pawlik. Bartek ma już na swoim koncie sukces literacki - III nagrodę w Konkursie na Małą Formę Literacką związaną z J.I.Kraszewskim organizowanym w grudniu przez Miejską Bibliotekę. Jeśli i Ciebie, gimnazjalisto, spotka coś ciekawego podczas ferii, napisz o tym, zrób ciekawe zdjęcia, a po feriach zgłoś się do p. Ewy Kopczyńskiej.

 

czytaj więcej


Wampiry czy Hobbit?

Ciągle jeszcze nie wiecie, jak przyjemnie i pożytecznie spedzić wolny czas podczas ferii? Dla miłośników fantasy polecamy film "Hobbit. Niezwykła podróż", a dla zwolenników wampirów - książkę "Wampiry z Morganville - Przeklęty dom". Zapraszamy do przeczytania recenzji autorstwa Justyny Nowak z kl. III a oraz Natalii Baranowskiej z kl. II c i Julii Burchardt z kl. II b.

 

czytaj więcej


Uczeń zdolny w systemie edukacji

Na początku stycznia ukazał sie na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji folder pt. "Uczeń zdolny w systemie edukacji". W publikacji znajdują się informacje i porady dla nauczycieli oraz osób pracujących z uczniem zdolnym dotyczące rozpoznawania i wspierania ucznia we wszechstronnym rozwoju. Zapraszamy do lektury!

 

czytaj więcej


Finalistki Konkursu Języka Polskiego

Pierwszy dzień ferii przyniósł wspaniałe nowiny. Dwie uczennice naszego gimnazjum: Daria Darowska i Karolina Paluchowicz zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu z Jezyka Polskiego. Gratulujemy!

 

czytaj więcej


Podróże Po Kulturze!

Pod takim hasłem odbywają się w tym roku zajęcia podczas ferii zimowych, z których mogą bezpłatnie skorzystać również nasi uczniowie w dniach 14-27 stycznia. Zaprasza na nie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu. Zapisy na zajęcia trwają od dzisiaj w Miejskiej Bibliotece. Formularz dostępny jest na stronie Centrum Kultury. Plan ferii dostępny na plakacie.

 

czytaj więcej


Bezpiecznie na lodowisku

Uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w piątek 11 stycznia w spotkaniach z przedstawicielami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na temat "Bezpieczny lód - bezpieczne lodowisko".

 

czytaj więcej


Pokazaliśmy klasę!

    A więc to już koniec plebiscytu "Pokażcie klasę". Z jednej strony to dobrze, bo starania, aby go wygrać zabrały dużo cennego czasu i energii, lecz z drugiej strony to wielka szkoda.  
    W klasie panowały "burze mózgów",  każdy mógł opowiedzieć o swoim pomyśle...

 

czytaj więcej


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49]

Facebook

e-Dziennik

Wewnątrzszkolna instrukcja Egzaminu Gimnazjalnego

PSP7

U nas dzwoni

Lekcja od - do przerwa
1 800 - 845 10 min
2 855 - 940 10 min
3 950 - 1035 10 min
4 1045 - 1130 10 min
5 1140 - 1225 15 min
6 1240 - 1325 10 min
7 1335 - 1420 10 min
8 1430 - 1515  
 

Gazetka szkolna

Losowe foto

Szkoła bez przemocy

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Bezpieczna Woda

Bezpieczny Stok

Szkoła Odkrywców Talentów

Nasze Talenty

OKE Poznań

CKE

Kuratorium Oświaty

WOM

MEN

Żagań

Szlachetna paczka

Góra grosza

Pałac Książęcy w Żaganiu

PCK

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Wolontariat

Bezpieczne wakacje

ODN Zielona Góra

Comenius

eTwinning

Gra Pierwsza Pomoc

 

 

 

 
 

Copyright © 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone Administrator Krzysztof Kosiński