1. O szkole
  2. Dla ucznia
  3. Galeria szkoły
  4. Plan lekcji
  5. Podręczniki
  6. Dni kontaktowe
  7. Nabór do PG1
 
 

Strona główna

  Aktualności szkoły   
Login:   Hasło:
 

Gości online: 2

 

 

Spotkanie z... Szymborską

Przedstawiciele naszego gimnazjum w osobach młodych dziennikarzy z sekcji działającej przy Centrum Kultury uczestniczyli w ostatni dzień lutego w ciekawym spotkaniu, które poświęcone było wspomnieniom o Wisławie Szymborskiej w rocznicę jej śmierci. Zorganizowała je Miejska Biblioteka Publiczna w Żaganiu.

 

czytaj więcej


Ogólnopolski sukces Oliwera!

Zwykle są skromni i nie mówią o swoich sukcesach. Tak jak grający na gitarze klasycznej Oliwer Giza z klasy II c gimnazjum, który zajął II miejsce w ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia, które odbyły się w Warszawie. Gratulujemy!

 

czytaj więcej


Zmiana planu

Uwaga zostały naniesione drobne zmiany w planie. Nowy plan obowiązywał będzie od 25-02-2013r.

 

czytaj więcej


68 rocznica wyzwolenia Żagania

68 rocznica wyzwolenia Żagania, została upamiętniona ścienną gazetką, na której zostały umieszczone pamiątkowe zdjęcia Żagania. Za projekt i wykonanie odpowiedzialna była klasa IIE, której wychowawcą jest pani Janina Tuchowska-Zmyślony.

 

czytaj więcej


Odpowiedzialność prawna nieletnich

Zagadnienia przeciwdziałania agresji i cyberprzemocy oraz odpowiedzialność prawna nieletnich były tematem pogadanek z gimnazjalistami, które odbyły się w poniedziałek 18 lutego w naszej szkole. Prowadziła je sierż. sztab. Joanna Wojciechowska z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

 

czytaj więcej


Najlepsze logo jubileuszu.

Uczennica klasy I b naszego gimnazjum Aleksandra Śmieszek zwyciężyła w konkursie plastycznym na logo uroczystości jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 7. Jej projekt został wybrany sposród 50 innych, które napłynęły na konkurs. Gratulujemy!

 

czytaj więcej


Życzenia na Walentynki

Rozstrzygnięto szkolny konkurs na życzenia lub wiersze z okazji Walentynek, który organizowała biblioteka w naszym gimnazjum. Napłynęło wiele prac, ale jury najbardziej spodobały się wiersze Wiktora Iwaniaka z klasy III c oraz Natalii Jakszuk z klasy I a. Można już przeczytać je na naszej stronie. Zwycięzcom gratulujemy!

 

czytaj więcej


Zakochani są wśród nas!

Zwycięzcami w walentynkowym konkursie na najpopularniejszą parę zakochanych w naszym gimnazjum zostali: Magdalena Nieporowska z III d oraz Damian Wancel z III c. Kolejne miejsca zajęły pary: Paulina Suszka i Krystian Studenny oboje z III c oraz Klara Kępa z Id i Bartek Mikulski z II d. Konkurs zorganizował Samorząd Uczniowski.

 

czytaj więcej


MROZU dla młodych dziennikarzy

Goszczący we wtorek 12 lutego w Żaganiu popularny wokalista MROZU udzielił wywiadu uczniom naszego gimnazjum, którzy są jednocześnie członkami sekcji dziennikarskiej CK prowadzonej przez panią Ewę Kopczyńską. Mrozu był wczoraj gwiazdą walentynkowego koncertu "Kochaj w Żaganiu" zorganizowanego przez Centrum Kultury. Ekskluzywny wywiad już wkrótce...

 

czytaj więcej


Ogłoszenie dla klas III

Droga  Gimnazjalistko!
Drogi  Gimnazjalisto!
    Już niedługo dokonasz wyboru dalszej drogi edukacji.
    Typ szkoły, w jakiej postanowisz podjąć naukę po ukończeniu gimnazjum, może w przyszłości wpłynąć na Twoją karierę zawodową...

 

czytaj więcej


Napisz list - wygraj KONKURS!

"Ludzie listy piszą" to VIII ogólnopolski konkurs sztuki epistolarnej, czyli pisania listów. Mogą wziąć w nim udział Ci gimnazjalisci, którzy do 20 lutego napiszą odręcznie na gładkim papierze list do jednego lub dwóch wybranych adresatów. Szkopuł w tym, że adresaci są dość nietypowi: Tajemnica Króla, Nieznany Ląd, Ryby w Wodzie, Pełnia Księżyca, Motyle w Brzuchu, Cień na Ścianie... i inne. Wystarczy tylko wysilić wyobraźnię...

 

czytaj więcej


Gimnazjaliści dla Sybiraków

Uczniowie naszego gimnazjum wspomagani przez młodzież z sekcji teatralnej Centrum Kultury przygotowali wzruszający program artystyczny "Znów przyjdę do Ciebie, Ojczyzno!" który zaprezentowali w piątek 8 lutego w pałacu podczas uroczystości zorganizowanej przez Związek Sybiraków Koło nr 9 w Żaganiu dla uczczenia 73 rocznicy pierwszej masowej wywózki Polaków na Sybir.

 

czytaj więcej


Bezpieczny Internet

Bezpieczeństwo w Inernecie, cyberprzemoc oraz netykieta, czyli zasady właściwego zachowania się internautów, to główne tematy spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w którym uczestniczyli uczniowie klasy II b i III c w czwartek 7 lutego. Tę nietypową lekcję ciekawie poprowadził młody dziennikarz Gazety Lokalnej Bartosz Kulej.

 

czytaj więcej


Pierwszy semestr za nami!

Podsumowanie pracy w pierwszym semestrze, informacja o sukcesach uczniów w konkursach oraz wręczenie dyplomów za bardzo dobre wyniki w nauce oraz stuprocentową frekwencję to główne punkty apelu, który odbył się w gimnazjum w czwartek 7 lutego.

 

czytaj więcej


Uwaga apel

7 lutego 2013 roku tj. w czwartek w Zespole Szkół nr 1 odbędą się uroczyste apele podsumowujące I semestr roku szkolnego 2012/13 wg następującego harmonogramu:
2 lekcja klasy IV- VI PSP 7
3 lekcja klasy I- III PG1.
Opiekę nad klasami sprawują nauczyciele, którzy mają z klasą lekcje. Wszystkich uczniów w czasie apelu obowiązuje strój apelowy i zmienne obuwie.

 

czytaj więcej


ZEBRANIA z RODZICAMI

Pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 zaprasza RODZICÓW na zebrania ogólne, które odbędą się w czwartek na sali gimnastycznej. Dla rodziców klas I i II o godz. 16.30, a dla klas III o godz. 17.00. Potem rodzice udadzą się do gabinetów na spotkania z wychowawcami klas. Prosimy o liczne przybycie.

 

czytaj więcej


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49]

Facebook

e-Dziennik

Wewnątrzszkolna instrukcja Egzaminu Gimnazjalnego

PSP7

U nas dzwoni

Lekcja od - do przerwa
1 800 - 845 10 min
2 855 - 940 10 min
3 950 - 1035 10 min
4 1045 - 1130 10 min
5 1140 - 1225 15 min
6 1240 - 1325 10 min
7 1335 - 1420 10 min
8 1430 - 1515  
 

Gazetka szkolna

Losowe foto

Szkoła bez przemocy

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Bezpieczna Woda

Bezpieczny Stok

Szkoła Odkrywców Talentów

Nasze Talenty

OKE Poznań

CKE

Kuratorium Oświaty

WOM

MEN

Żagań

Szlachetna paczka

Góra grosza

Pałac Książęcy w Żaganiu

PCK

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Wolontariat

Bezpieczne wakacje

ODN Zielona Góra

Comenius

eTwinning

Gra Pierwsza Pomoc

 

 

 

 
 

Copyright © 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone Administrator Krzysztof Kosiński