1. O szkole
  2. Dla ucznia
  3. Galeria szkoły
  4. Plan lekcji
  5. Podręczniki
  6. Dni kontaktowe
  7. Nabór do PG1
 
 

Strona główna

  Aktualności szkoły   
Login:   Hasło:
 

Gości online: 1

 

 

Nie podwójny, a potrójny... laureat!

Karol Niczyj uczeń klasy III c gimnazjum kolejny raz został lauteatem - tym razem w Przedmiotowym Konkursie z Matematyki. Tytuł Laureata uzyskał już w Konkursie z Fizyki oraz w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Gimnazjalistów. To jeden z niewielu uczniów w historii szkoły o tak znaczących osiągnięciach. Karol zwolniony jest z części matematycznej i przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego. 

 

czytaj więcej


WIOSNO, gdzie jesteś???

Mimo zimowej aury gimnazjaliści w świetnych humorach przywitali w czwartek Pierwszy Dzień astronomicznej Wiosny. Były konkursy na Miss i Mistera Wiosny oraz na najładniejsze przebranie za Marzannę. Zebrana na sali gimnastycznej młodzież wraz z nauczycielami wspaniale się bawiła, a uczniowie rewelacyjnie dopingowali swoich faworytów.

 

czytaj więcej


Z Koziołkiem o kryminałach

Z Krzysztofem Koziołkiem, dziennikarzem oraz popularnym autorem kryminałów oraz powieści sensacyjnych pochodzącym z Nowej Soli, spotkali się młodzi dziennikarze z naszego gimnazjum. Młodzież uczestniczyła w spotkaniu autorskim, które zorganizowała w czwatrek 21 marca Biblioteka Miejska w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

czytaj więcej


Podwójny laureat

Karol Niczyj, uczeń klasy III c Publicznego Gimnazjum nr 1 w Żaganiu został Laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej, której III etap odbył się 15 marca w Warszawie. Znalazł się w gronie najlepszych osób, które wyłonione zostały spośród kilkunastu tysięcy gimnazjalistów z całego kraju. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)

 

czytaj więcej


Karolina laureatką z historii

Uczennica klasy I c naszego gimnazjum Karolina Paluchowicz uzyskała tytuł laureatki Konkursu Przedmiotowego z Historii. Uczennicę przygotowała pani Maria Szczęch. Gratulujemy sukcesu!

 

czytaj więcej


"Jesteście solą ziemi" - rekolekcje

W dniach 11-13 marca odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszego gimnazjum. Poprowadził je ks. Artur Adamczak dyrektor Domu Rekolekcyjnego z pobliskich Kunic wspomagany przez księży z naszej parafii, katachetów oraz młodzież z Ruchu Odnowy w Duchu Świętym.

 

czytaj więcej


One pięknie recytują!

Trzy uczennice naszego gimnazjum zwyciężyły w Konkursie Recytatorskim "Zagańskiej Kuźni Talentów", który odbył się w czwartek 14 marca w Żagańskim Centrum Kultury. Tym samym dziewczęta zakwalifikowały się do etapu powiatowego Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE w Szprotawie.

 

czytaj więcej


Edukacja teatralna dzieci i młodzieży

W środę 13 marca w Teatrze im. J.Osterwy w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie dyrektorów i nauczycieli z przedstawicielami Kuratorium Oświaty i Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w celu promowania edukacji teatralnej.

 

czytaj więcej


Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

Konkurs przeprowadzony zostanie 21 marca o godzinie 9.00 (czwartek) w czytelni Publicznego Gimnazjum nr 1 w Żaganiu. Więcej informacji u nauczycieli matematyki.

 

czytaj więcej


50 - lecie PSP nr 7 w Żaganiu

Obchody 50 - lecia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Żaganiu odbędą się w dniach 9 - 10 maja 2013 r.

 

czytaj więcej


Wywiad z "Mrozu" - Miliony pytań...

...cisnęło się na usta fanów Łukasza „Mroza” Mrozowskiego, gwiazdy polskiej sceny muzycznej,  który we wtorek 12 lutego zaśpiewał w Żaganiu. Odpowiedzi otrzymali uczniowie naszego gimnazjum z sekcji dziennikarskiej Centrum Kultury.

 

czytaj więcej


Spotkanie z... Szymborską

Przedstawiciele naszego gimnazjum w osobach młodych dziennikarzy z sekcji działającej przy Centrum Kultury uczestniczyli w ostatni dzień lutego w ciekawym spotkaniu, które poświęcone było wspomnieniom o Wisławie Szymborskiej w rocznicę jej śmierci. Zorganizowała je Miejska Biblioteka Publiczna w Żaganiu.

 

czytaj więcej


Ogólnopolski sukces Oliwera!

Zwykle są skromni i nie mówią o swoich sukcesach. Tak jak grający na gitarze klasycznej Oliwer Giza z klasy II c gimnazjum, który zajął II miejsce w ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia, które odbyły się w Warszawie. Gratulujemy!

 

czytaj więcej


Zmiana planu

Uwaga zostały naniesione drobne zmiany w planie. Nowy plan obowiązywał będzie od 25-02-2013r.

 

czytaj więcej


68 rocznica wyzwolenia Żagania

68 rocznica wyzwolenia Żagania, została upamiętniona ścienną gazetką, na której zostały umieszczone pamiątkowe zdjęcia Żagania. Za projekt i wykonanie odpowiedzialna była klasa IIE, której wychowawcą jest pani Janina Tuchowska-Zmyślony.

 

czytaj więcej


Odpowiedzialność prawna nieletnich

Zagadnienia przeciwdziałania agresji i cyberprzemocy oraz odpowiedzialność prawna nieletnich były tematem pogadanek z gimnazjalistami, które odbyły się w poniedziałek 18 lutego w naszej szkole. Prowadziła je sierż. sztab. Joanna Wojciechowska z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

 

czytaj więcej


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49]

Facebook

e-Dziennik

Wewnątrzszkolna instrukcja Egzaminu Gimnazjalnego

PSP7

U nas dzwoni

Lekcja od - do przerwa
1 800 - 845 10 min
2 855 - 940 10 min
3 950 - 1035 10 min
4 1045 - 1130 10 min
5 1140 - 1225 15 min
6 1240 - 1325 10 min
7 1335 - 1420 10 min
8 1430 - 1515  
 

Gazetka szkolna

Losowe foto

Szkoła bez przemocy

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Bezpieczna Woda

Bezpieczny Stok

Szkoła Odkrywców Talentów

Nasze Talenty

OKE Poznań

CKE

Kuratorium Oświaty

WOM

MEN

Żagań

Szlachetna paczka

Góra grosza

Pałac Książęcy w Żaganiu

PCK

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Wolontariat

Bezpieczne wakacje

ODN Zielona Góra

Comenius

eTwinning

Gra Pierwsza Pomoc

 

 

 

 
 

Copyright © 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone Administrator Krzysztof Kosiński