1. O szkole
  2. Dla ucznia
  3. Galeria szkoły
  4. Plan lekcji
  5. Podręczniki
  6. Dni kontaktowe
  7. Nabór do PG1
 
 

Strona główna

  Aktualności szkoły   
Login:   Hasło:
 

Gości online: 2

 

 

Światowy Dzień bez Papierosa

    Z okazji Światowego Dnia bez Papierosa 27 maja w Gimnazjum nr 1 odbył się konkurs profilaktyczny „Wiem, że palenie szkodzi”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas pierwszych. Test konkursowy składał się z 16 pytań (11 zamkniętych, 4 otwarte i 1 pytanie polegające na wskazaniu, które zdania są prawdziwe) dotyczących m.in. składu dymu tytoniowego, szkodliwości zawartych w nim związków, chorób wywoływanych przez palenie papieros

 

czytaj więcej


Natalia przewodniczącą SU

Natalia Baranowska z klasy II c została nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego - wygrała szkolne wybory, które odbyły się w naszym gimnazjum w poniedziałek 3 czerwca. W głosowaniu wzięło udział 260 osób, zarówno uczniów jak i nauczycieli.

 

czytaj więcej


Koncert profilaktyczny

Gimnazjaliści oraz klasy szóste PSP 7 wysłuchali w poniedziałek 3 czerwca koncertu Wojtka Kubiaka frontmana zespołu Chocolate Spoon. Zaśpiewał on znane piosenki tragicznie zmarłych muzyków, do śmierci których niejednokrotnie przyczyniły się narkotyki. Miało to uświadomić uczniom, że sława, pieniądze i używki nie czynią człowieka szczęśliwym i spełnionym, a wręcz przeciwnie.

 

czytaj więcej


Kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka

27 maja 2013 roku wystartowała kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka REAGUJ. MASZ PRAWO. Jej głównym celem jest zmiana biernej postawy ludzi wobec aktów krzywdzenia dzieci oraz zmniejszenie społecznego przyzwolenia na stosowanie przemocy.

 

czytaj więcej


Lekcja europejska

    Zwycięzcy plebiscytu „Pokażcie klasę” – klasa 3D – w poniedziałek, 13 maja rozpoczęła korzystanie ze swoich nagród. Na pierwszy ogień poszła lekcja europejska poprowadzona przez asystentkę z biura europosła Artura Zasady. Zapoznaliśmy się z pracą naszych przedstawicieli na arenie międzynarodowej oraz mogliśmy podyskutować na wiele interesujących tematów.

 

czytaj więcej


Środa kontaktowa o godzinie 17.00

Przypominamy, iż 05-06-2013 będzie środa kontaktowa. Jednocześnie informujemy, że wyjątkowo rozpocznie się o godzinie 17.00.

 

czytaj więcej


UWAGA KONKURS!!!!

Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii zaprasza uczniów gimnazjum do udziału   w konkursie fotograficznym pt. „Świat w moim obiektywie”.

 

czytaj więcej


III d odebrała nagrodę

Klasa III d naszego gimnazjum wraz z wychowawczynią panią Edytą Krajewską-Czerniawską uczestniczyła w piątek 24 maja w wycieczce do teatru w Zielonej Górze. Bilety do teatru były bowiem nagrodą za zajęcie trzeciego miejsca w plebiscycie "Pokażcie klasę" organizowanym przez Gazetę Lubuską pod patronatem Kuratora Oświaty. Uczniowie mieli okazję zobaczyć spektakl pt. "Zemsta". Jednak nie była to typowa adaptacja tej znanej Fredrowskiej komedii.

 

czytaj więcej


Spot Dziecięcego Telefonu Zaufania

Powstał spot reklamowy promujący kampanię edukacyjną Dziecięcego Telefonu Zaufania, którą zapowiedział Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Kampania ma ruszyć w czerwcu. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia spotu. Link: http://www.youtube.com/watch?v=UazLHvfNXc0

 

czytaj więcej


PCK W MOICH OCZACH

Szkolne Koło PCK
Ogłasza konkurs plastyczny pt.:
„ PCK W MOICH OCZACH”
 Cele konkursu:
• Popularyzacja działań na rzecz szkolnego PCK;
• Rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi;
• Rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej.  
Termin konkursu:   15 maj – 05 czerwiec!

 

czytaj więcej


GORĄCZKA ZŁOTA SZKOLNEGO KOŁA PCK

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU W AKCJI GORĄCZKA ZŁOTA PRZEPROWADZANEJ PRZEZ SK PCK
Polski czerwony Krzyż organizuje ogólnopolską akcję „Gorączka złota”, która polega na zbiórce monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. Kwota zebrana podczas akcji dofinansowuje kolonie dla najuboższych dzieci...

 

czytaj więcej


Telefon Zaufania dla Dzieci

Co roku 17 maja obchodzony jest dzień TELEFONÓW ZAUFANIA DLA DZIECI. Z tej okazji nasza szkoła włącza się do akcji na najciekawszą inicjatywę związaną z obchodami Dnia i ogłasza konkurs na najlepsze poinformowanie o Telefonach Zaufania, np. w formie plakatu, ulotki, folderu, logo na koszulce, filmu - forma pracy dowolna, liczy się kreatywność i oryginalność. Więcej informacji w gab. 22 i u p. pedagog.

 

czytaj więcej


50 lat minęło... jak jeden dzień!

Oficjalne obchody jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 7 rozpoczęły się w piątek 10 maja od uroczystej mszy świetej w intencji szkoły i jej pracowników, po czym dyrekcja, zaproszeni goście, nauczyciele oraz absolwenci i uczniowie szkoły udali się na salę gimnastyczną, gdzie zebrani mogli obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów "Siódemki" oraz film dokumentujacy 50 lat istnienia PSP nr 7.

 

czytaj więcej


Uczniowie świętowali jubileusz

Uroczysty apel dla uczniów Zespołu Szkół nr 1 rozpoczął w czwartek 9 maja obchody jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 7. Były krótkie przemówienia i wspomnienia absolwentów "Siódemki" przeplatane popisami wokalnymi utalentowanych uczniów. Apel zakończył występ tamburmajorek "Czarne Pantery" (na zdjęciu)

 

czytaj więcej


Król Edyp w Żaganiu

Podczas obchodów jubileuszu "Siódemki" w czwartkowe przedpołudnie uczniowie gimnazjum mogli obejrzeć  uwspółcześnioną wersję tragedii Sofoklesa "Król Edyp" w wykonaniu aktorów scen wrocławskich. Premiera przedstawienia odbyła się miesiąc temu w Centrum Sztuki IMPART we Wrocławiu.

 

czytaj więcej


Chłopcy - SREBRO, dziewczyny - BRĄZ

Drużyny dziewcząt i chłopców w piłce ręcznej wywalczyły wysokie lokaty w tegorocznych finałach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej. Chłopcy zdobyli srebrny, a dziewczyny brązowy medal. Zawody chłopców odbyły się w poniedziałek 29 kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim, a dziewczyn 8 maja w Świebodzinie. Serdecznie gratulujemy trenerom i ich podopiecznym!

 

czytaj więcej


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]

Facebook

e-Dziennik

Wewnątrzszkolna instrukcja Egzaminu Gimnazjalnego

PSP7

U nas dzwoni

Lekcja od - do przerwa
1 800 - 845 10 min
2 855 - 940 10 min
3 950 - 1035 10 min
4 1045 - 1130 10 min
5 1140 - 1225 15 min
6 1240 - 1325 10 min
7 1335 - 1420 10 min
8 1430 - 1515  
 

Gazetka szkolna

Losowe foto

Szkoła bez przemocy

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Bezpieczna Woda

Bezpieczny Stok

Szkoła Odkrywców Talentów

Nasze Talenty

OKE Poznań

CKE

Kuratorium Oświaty

WOM

MEN

Żagań

Szlachetna paczka

Góra grosza

Pałac Książęcy w Żaganiu

PCK

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Wolontariat

Bezpieczne wakacje

ODN Zielona Góra

Comenius

eTwinning

Gra Pierwsza Pomoc

 

 

 

 
 

Copyright © 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone Administrator Krzysztof Kosiński