1. O szkole
  2. Dla ucznia
  3. Galeria szkoły
  4. Plan lekcji
  5. Podręczniki
  6. Dni kontaktowe
  7. Nabór do PG1
 
 

Strona główna

  Aktualności szkoły   
Login:   Hasło:
 

Gości online: 3

 

 

Drodzy Uczniowie !!!

Burmistrz Miasta Żagań zaprasza wszystkich uczniów na Iluminacje Świetlne, które odbędą się 6 grudnia 2017 r. o godz. 18:00 na Placu Słowiańskim.

 

czytaj więcej


Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu, AIDS i Uzależnieniach

      W dniu 2 grudnia uczniowie kl. III a Wiktoria Zarucka i Jakub Warowy uczestniczyli w Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu, AIDS  i  Uzależnieniach, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Zielonej Górze. Konkurs poprzedził wykład oraz prezentacja przygotowana przez zielonogórskich gimnazjalistów, która dotyczyła  problemu uzależnienia młodzieży od środków psychoaktywnych. Po wykładzie

 

czytaj więcej


Etap szkolny Olimpiady PCK

30.11.2017r w Naszej Szkole odbył się etap szkolny  XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Wzięli w niej udział uczniowie klas II i III gimnazjum. Celem olimpiady jest promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej poprzez...

 

czytaj więcej


Narodowe Święto Niepodległości

Uroczysty apel z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, który odbył się w poniedziałek 13 listopada, stał się dla uczniów okazją nie tylko do przypomnienia sobie najważniejszych wydarzeń historycznych, wspólnego odśpiewania wszystkich zwrotek Mazurka Dąbrowskiego, ale przede wszystkim był okazją do wzruszeń, kiedy uczniowie opowiadali wspomnienia swoich najbliższych, którzy walczyli o utrzymanie tak ciężko wywalczonej niepodległości. 

 

czytaj więcej


Konkurs plastyczny o Sybirakach

Sukces Patrycji Ciesielskiej i Klary Kaweckiej w konkursie plastycznym na temat okrutnych losów ludzi zesłanych na Syberię: "Ojciec, jakiego zapamiętałem - wspomnienia syberyjskich dzieci"

 

czytaj więcej


Ogólnopolski Tydzień Kariery

    W dniach 18 i 19 października  uczniowie klas drugich i trzecich  gimnazjum  uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez panią Agatę Maciejak, doradcę zawodowego z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Tematem zajęć były zagadnienia dotyczące czynników warunkujących trafny wybór szkoły i zawodu. Zajęcia odbywały się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku przebiega pod hasłem: „Ja na ry

 

czytaj więcej


Październik Miesiącem Świadomości Raka Piersi

     W dniu 24 października uczennice klas trzecich uczestniczyły w  spotkaniu  z panią Małgorzatą Maternowską ze Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Żaganiu. Podczas prelekcji połączonej z projekcją filmów edukacyjnych  dziewczęta  dowiedziały się jak dbać o własne zdrowie, na czym polega profilaktyka raka piersi oraz raka szyjki macicy, jakie objawy...

 

czytaj więcej


Szanowni Państwo, drodzy uczniowie!

Uprzejmie informuję, że zgodnie z rozp.  MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. ( Dz.U. poz 1603 $ 5 ust 1), po zasięgnięciu opinii Rady Rodziców PSP 7 i Rady Pedagogicznej PSP 7  oraz Samorządu  Uczniowskiego PSP 7 i PG 1 dzień 31 października 2017 r. ( wtorek) jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.   Jednocześnie informuję, że na terenie szkoły będą  odbywały się  zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej od godziny 7.00 do g

 

czytaj więcej


We francuskiej szkole

Pięciu uczniów klas gimnazjalnych naszej szkoły przebywało we Francji do 24 września do 1 października Br.;  byli to: Klaudia, Maja, Weronika, Kuba I Michał.

Mieszkali w rodzinach francuskich I przez tydzień uczęszczali do Liceum Europejskiego w Monistrol sur Loire. Poznali szkołę francuską, system nauki francuskiego ucznia. Skosztowali francuskich potraw. Poznali sposób życia swoich francuskich rówieśnikow oraz ich rodzin.

Spotkali się równ

 

czytaj więcej


Życzę wszystkim...

Życzę wszystkim Pracownikom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Doroty księżnej żagańskiej aby te słowa spełniały się w Państwa pracy.  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej proszę przyjąć życzenia samych sukcesów, niech codzienny dzień pracy przynosi Państwu satysfakcję, życzliwość oraz wdzięczność uczniów i rodziców. Życzę Państwu spokoju, zdrowia, pogody ducha i szczęścia w życiu osobistym.

 

czytaj więcej


Projekty edukacyjne!!!

  Na stronie internetowej szkoły w zakładce Projekty oraz w bibliotece szkolnej znajduje się wykaz projektów edukacyjnych, które realizowane będą w roku szkolnym 2017/2018.
    Uczniom klas trzecich, którzy dotychczas nie zrealizowali projektu edukacyjnego przypominamy, że uczeń gimnazjum jest zobowiązany zrealizować projekt edukacyjny. Ostateczny termin wyboru tematu projektu przypada na 31 października.
   Zachęcamy uczniów i

 

czytaj więcej


Okażmy serce zwierzętom!

Od 4 października uczniowie klasy 2a gimnazjum, w ramach projektu edukacyjnego, organizują zbiórkę karmy i zabawek dla potrzebujących zwierząt. Prosimy Was o pomoc i przyłączenie się do akcji przez zebranie karmy oraz zabawek w swoich klasach. W każdy wtorek bedziemy ja odbierać. Okazmy serce biednym zwierzetom, by choć w częsci poprawić ich los! Nagrodzimy klasę, która zbierze najwięcej produktów.

 

czytaj więcej


Konkurs profilaktyczny

   Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gorzowie Wielkopolskim organizuje konkurs na mema z zakresu  profilaktyki tytoniowej pt. „Debeściaki nie palą”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas gimnazjalnych.
    Celem konkursu jest opracowanie memu czyli porcji informacji zamieszczonej w formie grafiki, obrazków, zdań, słów, spełniających funkcję edukacyjną o tematyce antytytoniowej związaną z negatywnymi

 

czytaj więcej


Zbrodnia w fantastycznym świecie

18.09.2017 na Uniwersytecie Zielonogórskim miało miejsce rozstrzygnięcie  2 edycji Lubuskiego Konkursu Literackiego. Tematem prac młodych literatów w trzech grupach wiekowych - szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych była zagadka kryminalna w fantastycznym świecie. 

 

 

 

czytaj więcej


Posprzątaliśmy świat

Tradycją naszej szkoły jest czynny udział uczniów w corocznej akcji Sprzątanie świata. W piątek 15 września br. 654 uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 z oddziałami gimnazjalnymi pod opieką 36 nauczycieli uczestniczyło w zbieraniu śmieci.

 

 

 

czytaj więcej


Wpłaty za obiady

Informujemy, że istnieje możliwość dokonywania wpłat za obiady przelewem na konto : 85 1090 2558 0000 0001 3502 9689
   Uprzejmie informujemy, że odpłatności za obiady należy dokonywać z góry do 20-stego dnia każdego miesiąca, w którym następuje korzystanie z posiłków  (liczy się data wpływu na konto).
Przypominamy, że godnie z regulaminem nieobecność ucznia na obiedzie powinna być zgłoszona nie później niż w ostatnim dniu roboczym poprzedzaj

 

czytaj więcej


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49]

Facebook

e-Dziennik

Wewnątrzszkolna instrukcja Egzaminu Gimnazjalnego

PSP7

U nas dzwoni

Lekcja od - do przerwa
1 800 - 845 10 min
2 855 - 940 10 min
3 950 - 1035 10 min
4 1045 - 1130 10 min
5 1140 - 1225 15 min
6 1240 - 1325 10 min
7 1335 - 1420 10 min
8 1430 - 1515  
 

Gazetka szkolna

Losowe foto

Szkoła bez przemocy

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Bezpieczna Woda

Bezpieczny Stok

Szkoła Odkrywców Talentów

Nasze Talenty

OKE Poznań

CKE

Kuratorium Oświaty

WOM

MEN

Żagań

Szlachetna paczka

Góra grosza

Pałac Książęcy w Żaganiu

PCK

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Wolontariat

Bezpieczne wakacje

ODN Zielona Góra

Comenius

eTwinning

Gra Pierwsza Pomoc

 

 

 

 
 

Copyright © 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone Administrator Krzysztof Kosiński