1. O szkole
  2. Dla ucznia
  3. Galeria szkoły
  4. Plan lekcji
  5. Podręczniki
  6. Dni kontaktowe
  7. Nabór do PG1
 
 

Strona główna

  Aktualności szkoły   
Login:   Hasło:
 

Gości online: 1

 

 

Laboratorium w szkole

W czwartek 8 marca odbyły się w naszej szkole niezwykłe lekcje chemii oraz ciekawy pokaz doświadczeń, które poprowadzili pracownicy Uniwersytetu imienia Mikołaja Kopernika w Toruniu. Brali w nich udział uczniowie klas drigich i trzecich gimnazjum, którzy uczestniczą w unijnym projekcie edukacyjnym dotyczącym podnoszenia jakości ksztacenia. 

 

czytaj więcej


Wizyta we Włoszech - projekt Erasmus+

Niewielkie, ale urocze włoskie miasteczko San Severo gościło w dniach 4-9 marca międzynarodową grupę uczniów i nauczycieli w ramach projektu Erasmus +, w tym ekipę z naszego Gimnazjum. W jej skład weszli: Maja Bałuszek, Klaudia Lewandowska, Weronika Rajchel, Jakub Bryl, Michał Puszkarz i Jakub Wołujewicz oraz nauczyciele p. Maria Gołaszewska i p. Wioletta Stachura. 

 

czytaj więcej


Podsumowanie semestru

Choć ferie dopiero przed nami, to w szkole rozpoczął się już drugi semestr, a więc uczniowie klas gimnazjalnych dokonali podsumowania pracy w poprzednim okresie. Uroczysty apel, który odbył się we wtorek 6 lutego, był okazją do wręczenia dyplomów za osiągnięcia w nauce oraz 100 % frekwencję. Pani dyrektor Dorota Stebelska nagrodziła 20 bardzo dobrych uczniów i 7 wzorowo uczęszczających do szkoły z klas 2 i 3 gimnazjum.

 

czytaj więcej


BEZPIECZNE GIMNAZJUM

   W dniach 30 i 31 stycznia  uczniowie  klas drugich i trzecich  gimnazjum uczestniczyli  w spotkaniach  ze specjalistą do spraw nieletnich Panią sierżant szt. Moniką Brodą z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. W klasach drugich tematem spotkań były zagadnienia związane z przeciwdziałaniem  cyberprzemocy.  Natomiast uczniowie klas  trzecich uczestniczyli w spotkaniach  dotyczących  uzależnień od środków psychoaktywnych  o

 

czytaj więcej


Zmiana planu lekcji od 29.01.2018

Szanowni Państwo, informujemy, że od dnia 29.01.2018 r. będzie obowiązywał nowy plan lekcji. Nie we wszystkich klasach nastąpiły zmiany, proszę to sprawdzić. Plan został umieszczony na stronie internetowej szkoły oraz na tablicach informacyjnych na terenie szkoły. Sprawdzając plan lekcji pamiętaj o odświeżeniu strony.

 

czytaj więcej


Szanowni Nauczyciele, Rodzice oraz Uczniowie!

Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania w najbliższy wtorek 9 stycznia 2018 r. o godzinie 17:00 (mała sala gimnastyczna)
W programie między innymi przedstawienie jasełkowe pt. „Próba” w wykonaniu uczniów gimnazjum oraz uczniów szkoły podstawowej, a także coroczny koncert kolęd.
Uwaga!
ze względu na wycieczkę uczniów nastąpiła zmiana terminu z 9 stycznia na 10 styczna (środę) Dyrekcja PSP nr 7 w Żaganiu

 

czytaj więcej


Zmiana planu lekcji od 02.01.2017

Szanowni Państwo, informujemy, że od dnia 02.01.2017 r. będzie obowiązywał nowy plan lekcji. Nie we wszystkich klasach nastąpiły zmiany, proszę to sprawdzić. Plan został umieszczony na stronie internetowej szkoły oraz na tablicach informacyjnych na terenie szkoły. Sprawdzając plan lekcji pamiętaj o odświeżeniu strony.

 

czytaj więcej


Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

   Boże Narodzenie to wyjątkowy czas,  którym pragniemy dzielić się z najbliższymi. Życzę,  by był to czas radości,  spokoju i beztroski, by każdemu przyniósł poczucie bezpieczeństwa i miłości.  Życzę  by otaczała wszystkich życzliwość rodziny i przyjaciół, by były to piękne Święta. Zaś  Nowy Nadchodzący Rok 2018 niech przyniesie tylko dobre chwile i dobrych ludzi wokół.
      Życzy w imieniu społec

 

czytaj więcej


Erasmus +

 Po raz kolejny uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Żaganiu uczestniczyli w  międzynarodowym spotkaniu  Erasmus +,  które odbyło się tym razem w Dusseldorfie. Żagańskie gimnazjum reprezentowały uczennice klas drugich :  Anna Fruk, Małgorzata Myczkowska i Dominika Miętek. Dziewczynki są  bardzo zadowolone ze wszystkich zajęć w których uczestniczyły w czasie   tygodniowego pobytu w Niemczech.   Były one  bardzo interesujące, p

 

czytaj więcej


KANGUR MATEMATYCZNY

Rozpoczęły się zapisy na międzynarodowy konkurs "KANGUR MATEMATYCZNY". Zapisy u nauczycieli matematyki do 12 stycznia 2018 r. Konkurs jest imprezą samofinansującą się, stąd konieczność odpłatności za udział w niej. Uczeń chcący wziąć udział w konkursie, wpłaca wpisowe w wysokości 9zł swojemu nauczycielowi matematyki.
KK

 

czytaj więcej


Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża - etap rejonowy

15.12.2017r w Naszej Szkole odbył się etap REJONOWY  XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża.
Wzięli w niej udział uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Celem olimpiady jest promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej...

 

czytaj więcej


Światowy Dzień Walki z AIDS

    Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS w  naszym gimnazjum  został przeprowadzony konkurs profilaktyczny, dotyczący znajomości problematyki HIV/AIDS.  Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas trzecich, do konkursu przystąpiło 10 osób.
    Zadaniem uczniów było udzielenie odpowiedzi na 15 pytań, w tym dwa wymagały krótkiej pracy pisemnej. Łącznie uczniowie mogli otrzymać 50 punktów.
Wyniki konkursu:

 

czytaj więcej


Drodzy Uczniowie !!!

Burmistrz Miasta Żagań zaprasza wszystkich uczniów na Iluminacje Świetlne, które odbędą się 6 grudnia 2017 r. o godz. 18:00 na Placu Słowiańskim.

 

czytaj więcej


Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu, AIDS i Uzależnieniach

      W dniu 2 grudnia uczniowie kl. III a Wiktoria Zarucka i Jakub Warowy uczestniczyli w Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu, AIDS  i  Uzależnieniach, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Zielonej Górze. Konkurs poprzedził wykład oraz prezentacja przygotowana przez zielonogórskich gimnazjalistów, która dotyczyła  problemu uzależnienia młodzieży od środków psychoaktywnych. Po wykładzie

 

czytaj więcej


Etap szkolny Olimpiady PCK

30.11.2017r w Naszej Szkole odbył się etap szkolny  XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Wzięli w niej udział uczniowie klas II i III gimnazjum. Celem olimpiady jest promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej poprzez...

 

czytaj więcej


Narodowe Święto Niepodległości

Uroczysty apel z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, który odbył się w poniedziałek 13 listopada, stał się dla uczniów okazją nie tylko do przypomnienia sobie najważniejszych wydarzeń historycznych, wspólnego odśpiewania wszystkich zwrotek Mazurka Dąbrowskiego, ale przede wszystkim był okazją do wzruszeń, kiedy uczniowie opowiadali wspomnienia swoich najbliższych, którzy walczyli o utrzymanie tak ciężko wywalczonej niepodległości. 

 

czytaj więcej


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]

Facebook

e-Dziennik

Wewnątrzszkolna instrukcja Egzaminu Gimnazjalnego

PSP7

U nas dzwoni

Lekcja od - do przerwa
1 800 - 845 10 min
2 855 - 940 10 min
3 950 - 1035 10 min
4 1045 - 1130 10 min
5 1140 - 1225 15 min
6 1240 - 1325 10 min
7 1335 - 1420 10 min
8 1430 - 1515  
 

Gazetka szkolna

Losowe foto

Szkoła bez przemocy

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Bezpieczna Woda

Bezpieczny Stok

Szkoła Odkrywców Talentów

Nasze Talenty

OKE Poznań

CKE

Kuratorium Oświaty

WOM

MEN

Żagań

Szlachetna paczka

Góra grosza

Pałac Książęcy w Żaganiu

PCK

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Wolontariat

Bezpieczne wakacje

ODN Zielona Góra

Comenius

eTwinning

Gra Pierwsza Pomoc

 

 

 

 
 

Copyright © 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone Administrator Krzysztof Kosiński