1. O szkole
  2. Dla ucznia
  3. Galeria szkoły
  4. Plan lekcji
  5. Podręczniki
  6. Dni kontaktowe
  7. Nabór do PG1
 
 

Strona główna

  Aktualności szkoły   
Login:   Hasło:
 

Gości online: 3

 

 

Koncert kolęd i pastorałek

Wszystkich chętnych, którzy już chcieliby poczuć magię nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek. Odbędzie się on 17 XII 2013 r. (godz. 16.30) w holu głównym PSP nr 7. W świątecznym repertuarze wystąpią nasi soliści i szkolny chór.

 

czytaj więcej


Mikołaje są wśród nas!

Jak co roku 6 grudnia gimnazjaliści świętowali Mikołajki. Oprócz tradycyjnych upominków mikołajkowych, którymi uczniowie obdarowywali się miedzy sobą w klasach, były też prezenty dla najbardziej potrzebujących. Samorząd Uczniowski wspólnie ze szkolnym kołem Caritas zorganizował w szkole zbiórkę słodyczy. Młodzież chętnie zaangażowała się w akcję.

 

czytaj więcej


Konkurs „Przerwać milczenie”!!!!!

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych organizuje międzyszkolny konkurs pod hasłem „Przerwać milczenie”.
Przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej lub ulotki informacyjnej dotyczących praw osób dotkniętych przemocą w rodzinie i instytucji powołanych do niesienia pomocy w tym zakresie.

 

czytaj więcej


VIII Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów

Przypominamy, iż w dniu 12 grudnia 2013 r. w godzinach 16:00-18:15 odbędzie się druga runda konkursowa I etapu zawodów drużynowych VIII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Informujemy, iż uczestnicy mogą do niej przystąpić w dowolnym miejscu (np. w domu), korzystając...

 

czytaj więcej


Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

    21.11.2013r  odbyła się Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia (etap szkolny) organizowana przez PCK. Celem olimpiady jest promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej poprzez: pogłębianie wiedzy uczniów na...

 

czytaj więcej


Góra grosza rośnie!

Jak co roku w listopadzie ruszyła w naszej szkole akcja charytatywna "Góra Grosza" organizowana przez PCK. Gimnazjaliści znów chętnie podejmują wyzwanie i zbierają grosiki dla potrzebujących. Jeśli wszystkie klasy tak wspaniale zaangażują się w akcję jak klasa III b, to niewątpliwie zakończy się ona wielkim sukcesem. A zatem, niech góra grosza rośnie!

 

czytaj więcej


Po niemiecku o turystyce

Uczniowie naszego gimnazjum: Natalia Stelmach (IIIc), Jennifer Koj (Ie) i Denis Sprysch (IIIa) zajęli  I miejsce w  lokalnym Konkurs Języka Niemieckiego o turystyce. Musieli wykazać się znajomością słownictwa z zakresu turystyki, zabytków Berlina oraz umiejętnością prezentacji regionu turystycznego w języku niemieckim.

 

czytaj więcej


Tobie Ukochana Polsko!

Pod takim hasłem odbył się w środę 20 listopada w Miejskiej Piblitece Publicznej powiatowy konkurs recytatorski. Uczennice naszego gimnazjum Wiktoria Kapusta z klasy III c oraz Wiktoria Apanasewicz z klasyII e recytowały wiersze patriotyczne i zajęły kolejno drugie i trzecie miejsce. Recytatorki otrzymały atrakcyjne nagrody - słuchawki bezprzewodowe znanej firmy. Uczennice do konkursu przygotowała p. Wioletta Stachura. Gratulujemy!

 

czytaj więcej


Spotkanie z globtroterem.

Klasa II a wraz panią Beatą Słapek wzięła udział w ciekawym spotkaniu z podróżnikiem i pisarzem Januszem Szczasnym, które odbyło się w poniedziałek 18 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali o podrózy autostopem do Turcji, o jej mieszkańcach i kulturze. Globtroter wszystkie swoje podróże dokumentuje fotografiami i opisami na swoim blogu. Wydał też książkę: "Świat na wyciągnięcie ręki".

 

czytaj więcej


Ciekawe własności liczb

Uczniowie klasy 3a i 3b Publicznego Gimnazjum nr 1 z nauczycielami matematyki p. Marią Gołaszewską i p. Krzysztofem Kosińskim uczestniczyli w I sesji popularno-naukowej z matematyki w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu...

 

czytaj więcej


VIII Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów

Informujemy, iż w dniu 17 listopada 2013 na platformie Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów zamieszczone zostaną zadania I etapu zawodów indywidualnych VIII edycji.
Uczestnicy mają czas na przesłanie rozwiązań poprzez platformę do 6 stycznia 2014. Przesłanie rozwiązań odbywa się poprzez platformę i możliwe jest po zalogowaniu się i wejście do zakładki „Konkursy”, a następnie „VIII OIG – Zawody indywidualne”...

 

czytaj więcej


Ojczyzno Ma

 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej po raz czwarty zorganizowała konkurs wiedzy patriotycznej pt. „Ojczyzno Ma". Przed kolejną rocznicą Odzyskania Niepodległości, spotykaliśmy się na jego finale w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze...

 

czytaj więcej


"Antygona" w klasie

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii uczniowie klas pierwszych gimnazjum obejrzeli dzisiaj o godz. 11.00 na tablicach interaktywnych spektakl teatralny pt. "Antygona" transmitowany na żywo z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Było to możliwe dzięki projektowi realizowanemu przez Telewizję Polską o nazwie Internetowy Teatr TVP dla szkół.

 

czytaj więcej


Jak straszyć, to tylko w Halloween!

Upiory, strzygi, czarownice i inne potwory straszyły w naszej szkole w środę 30 października. Wchodziły do gabinetów lekcyjnych i zadawały pytania na temat obchodów Halloween, dając uczniom okazję nie tylko do chwilowej radości, ale do zdobycia wiedzy na temat tradycji tego popularnego w krajach anglosaskich święta. Ten ciekawy happening przygotowała wraz ze swoimi uczniami nauczycielka angielskiego p. Urszula Walków.

 

czytaj więcej


INFORMACJA O DODATKOWYCH DNIACH WOLNYCH OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH

Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 5 października 2010 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. nr 186 poz. 1245 ze zm. §5 ust. 1 pkt 1, pkt 2 i pkt 4):
• w Publicznej Szkole Podstawowej nr  7  zajęcia na  świetlicy szkolnej od godziny 7.00 do godziny 16.30
• w Publicznym Gimnazjum nr 1 zajęcia  w czytelni i centrum multimedialnym od godziny 8.00 do godziny 15.30.

 

czytaj więcej


Dziękuję...

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości pogrzebowej mojej mamy.
                        Krystyna Turska

 

czytaj więcej


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49]

Facebook

e-Dziennik

Wewnątrzszkolna instrukcja Egzaminu Gimnazjalnego

PSP7

U nas dzwoni

Lekcja od - do przerwa
1 800 - 845 10 min
2 855 - 940 10 min
3 950 - 1035 10 min
4 1045 - 1130 10 min
5 1140 - 1225 15 min
6 1240 - 1325 10 min
7 1335 - 1420 10 min
8 1430 - 1515  
 

Gazetka szkolna

Losowe foto

Szkoła bez przemocy

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Bezpieczna Woda

Bezpieczny Stok

Szkoła Odkrywców Talentów

Nasze Talenty

OKE Poznań

CKE

Kuratorium Oświaty

WOM

MEN

Żagań

Szlachetna paczka

Góra grosza

Pałac Książęcy w Żaganiu

PCK

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Wolontariat

Bezpieczne wakacje

ODN Zielona Góra

Comenius

eTwinning

Gra Pierwsza Pomoc

 

 

 

 
 

Copyright © 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone Administrator Krzysztof Kosiński