1. O szkole
  2. Dla ucznia
  3. Galeria szkoły
  4. Plan lekcji
  5. Podręczniki
  6. Dni kontaktowe
  7. Nabór do PG1
 
 

Strona główna

  Aktualności szkoły   
Login:   Hasło:
 

Gości online: 2

 

 

BRAWO Karolina!

Karolina Paluchowicz z klasy II c została LAUREATKĄ etapu wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii. To nie jedyny sukces tej uzdolnionej gimnazjalistki. Jest ubiegłoroczną finalistką Konkursów Przedmiotowych z Języka Polskiego oraz z Historii. W tym roku próbuje także swoich sił w konkursie recytatorskim PRO ARTE, który odbędzie się już wkrótce. Gratulujemy sukcesów i czekamy na następne!

 

czytaj więcej


"Błąd jest najlepszym nauczycielem..."

...powiedział uczniom Wojtek Sikora - młody aktor pochodzący z Żagania - który w poniedziałek 10 marca gościł w szkole podstawowej i gimnazjum. Dużą popularność przyniosła mu rola Kajtka, chłopaka Mani, w serialu telewizyjnym "Przepis na życie". W spotkaniu uczestniczyli członkowie koła teatralnego oraz dziennikarskiego. Obszerny wywiad z utalentowanym żaganinem przeczytacie w następnym numerze "GIMBUSA", który ukaże się w marcu.

 

czytaj więcej


Wyśpiewała nominację

Solistka Ania Najdek, uczennica klasy III a, znalazła się wśród nominowanych do etapu powiatowego Lubuskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki PRO ARTE 2014 podczas Dziecięcego i Młodzieżowego Przeglądu Piosenki IV Żagańskiej Kuźni Talentów, który odbył się w czwartek 6 marca w sali Inter w Pałacu. Nominację otrzymała również Wiktoria Apanasewicz z kl. II e reprezentująca Centrum Kultury. Gratulujemy!

 

czytaj więcej


KANGUR MATEMATYCZNY

Dnia 20 marca 2014r. (czwartek) o godzinie 9.00 w bibliotece szkolnej odbędzie się międzynarodowy konkurs "KANGUR MATEMATYCZNY". Prosimy o przybycie 15 minut przed rozpoczęciem konkursu. Rozwiązywanie testów trwać będzie 75 minut. Życzymy wszystkim samych poprawnych rozwiązań.
Koordynator: Krzysztof Kosiński.

 

czytaj więcej


Kryminał w szkole

W czwartek 6 marca klasy trzecie gimnazjum miały okazję zobaczyć adaptację sceniczną jednej z najsłynniejszych opowieści kryminalnych Agaty Christie pt. "Pułapka na myszy" nadawaną na żywo z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Było to możliwe dzięki projektowi Internetowy Teatr TVP dla szkół.

 

czytaj więcej


Kamilowi na ratunek.

W środę 5 marca Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum zorganizował akcję charytatywną dla Kamila ucznia liceum chorującego na nowotwór. Uczniowie i nauczyciele mogli kupić pyszne kawałki domowego ciasta oraz wrzucić pieniądze do specjalnej puszki. Wszyscy chętnie przyłączyli się do akcji, smakołyki szybko znikały ze stołów.

 

czytaj więcej


Prośba do wszystkich Przyjaciół naszej Szkoły o przekazanie 1% podatku

                                     Szanowni Państwo
       Społeczność Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu  zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich Przyjaciół naszej Szkoły o  przekazanie 1% podatku  z przeznaczeniem na  Zespół Szkół nr 1 w Żaganiu...

 

czytaj więcej


Do słonecznej Hiszpanii

W drugim tygodniu ferii żagańscy uczniowie i nauczyciele z Publicznego Gimnazjum nr 1 udali się na wymianę do Hiszpanii, aby odkryć  hiszpańskie skarby, poznać zwyczaje, szkołę i kuchnię.
W projekcie Comenius brało udział 10 państw. Do Hiszpanii na wymianę pojechali uczniowie z Polski, Węgier, Rumuni, Niemiec, Turcji, Grecji, Włoch i Francji. W pierwszych dniach młodzież uczęszczała na lekcje wraz ze swoimi korespondentami...

 

czytaj więcej


Wyniki konkursu „Przerwać milczenie”

     Uczeń klasy III e Gimnazjum nr 1 Konrad Utnik zajął III miejsce w konkursie skierowanym do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na prezentację multimedialną i ulotkę dotyczącą przemocy w rodzinie.  Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu...

 

czytaj więcej


Loteria fantowa dla Kamila

Samorząd Uczniowski organizuje loterię fantową w celu zebrania funduszy na leczenie Kamila Kulawieckiego ucznia LO im. Banacha w Żaganiu zmagającego się z chorobą nowotworową. Jeśli masz coś, co możesz podarować, prosimy o kontakt z uczennicami: Emilią Pieterą (IIa) i Natalią Baranowską (IIIc) lub opiekunką SU p. Agnieszką Ławecką. Zbiórka fantów do 28 lutego.

 

czytaj więcej


Uwaga! Gimbus!

Juz wkrótce ukaże się pierwszy numer Gazety Gimnazjalistów o przewrotnej nazwie "Gimbus" redagowanej przez szkolne koło dziennikarskie. E-wydania szukaj na stronie internetowej gimnazjum. Zachęcamy do lektury!

 

czytaj więcej


Zmiana planu lekcji

Uwaga zostały naniesione zmiany w planie lekcji. Nowy plan obowiązywał będzie od 17-02-2014r. Sprawdzając plan lekcji pamiętaj o odświeżeniu strony.

 

czytaj więcej


Wyniki I szkolnego etapu konkursu „Trzymaj formę!”

    Troje uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do II – powiatowego etapu konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj formę!”
    W I szkolnym etapie konkursu można było zdobyć maksymalnie 40 punktów. Do II etapu zakwalifikowali się...

 

czytaj więcej


STOP cyberprzemocy

Problem przemocy rówieśniczej z użyciem Internetu i telefonów komórkowych był tematem zajęć edukacyjnych, które odbyły się w środę 30 stycznia w naszej szkole. Spotkania profilaktyczne dotyczące przeciwdziałania cyberprzemocy przeprowadziła policjantka z wydziału prewencji Powiatowej Komendy Policji w Żaganiu. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie szkoły zarówno Ci najmłodsi, jak i starsi oraz gimnazjaliści.

 

czytaj więcej


Konkurs "Zdrowe odżywianie - zdrowy styl zycia"

W czwartek 23 stycznia troje uczniów klas trzecich naszego gimnazjum - Dominika Frąckowiak, Klaudia Hodowana i Maciej Jabłoński uczestniczyli w Miedzyszkolnym Konkursie Kulinarnym, który odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie.

 

czytaj więcej


Dzieci w cyfrowym świecie - dekalog rodzica

To, co wiedzą uczniowie i dla nich jest oczywiste, do rodziców dociera często w skrótowej formie, w postaci haseł: "TIK", "komputery na lekcjach", "prezentacje" czy "facebook". Niektórzy dorośli nie czują się kompetentni, by rozmawiać z młodzieżą o cyfrowym świecie, który wydaje im się zupełnie obcy albo pełen zagrożeń. Rekomendujemy Zbiór Zasad dla Rodziców "Z dzieckiem o Internecie - dekalog rodzica&

 

czytaj więcej


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49]

Facebook

e-Dziennik

Wewnątrzszkolna instrukcja Egzaminu Gimnazjalnego

PSP7

U nas dzwoni

Lekcja od - do przerwa
1 800 - 845 10 min
2 855 - 940 10 min
3 950 - 1035 10 min
4 1045 - 1130 10 min
5 1140 - 1225 15 min
6 1240 - 1325 10 min
7 1335 - 1420 10 min
8 1430 - 1515  
 

Gazetka szkolna

Losowe foto

Szkoła bez przemocy

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Bezpieczna Woda

Bezpieczny Stok

Szkoła Odkrywców Talentów

Nasze Talenty

OKE Poznań

CKE

Kuratorium Oświaty

WOM

MEN

Żagań

Szlachetna paczka

Góra grosza

Pałac Książęcy w Żaganiu

PCK

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Wolontariat

Bezpieczne wakacje

ODN Zielona Góra

Comenius

eTwinning

Gra Pierwsza Pomoc

 

 

 

 
 

Copyright © 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone Administrator Krzysztof Kosiński