1. O szkole
  2. Dla ucznia
  3. Galeria szkoły
  4. Plan lekcji
  5. Podręczniki
  6. Dni kontaktowe
  7. Nabór do PG1
 
 

Strona główna

  Aktualności szkoły   
Login:   Hasło:
 

Gości online: 1

 

 

Projekty edukacyjne!!!

  W zakładce Projekty znajduje się wykaz projektów edukacyjnych, które realizowane będą w roku szkolnym 2014/2015. Zachęcamy uczniów do zapoznania się z  tematyką projektów!

 

czytaj więcej


Stypendia za wybitne osiągnięcia w roku szk. 2013/2014.

W piątek, 17 października o godz. 14:00 w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, którzy otrzymali stypendia Burmistrza Miasta Żagań za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury i sztuki oraz sportu w roku szkolnym 2013/2014.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

czytaj więcej


Konkurs plastyczny „Prawa Dziecka Oczami Dzieci"

     Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w konkursie „Prawa Dziecka Oczami Dzieci", realizowanym w ramach akcji „Sędziowie Rodzinni Dzieciom". Konkurs został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Członkiem komitetu honorowego została Joanna Kluzik - Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej...

 

czytaj więcej


Transplantacja? Jest OK!”

Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ ogłasza konkurs plastyczny dla wszystkich lubuskich gimnazjalistów pt. „Transplantacja? Jest OK!”.
Jego nadrzędnym celem jest zwiększenie wiedzy i świadomości społecznej wśród lubuskiej młodzieży na temat przeszczepiania narządów, czyli metody ratującej życie i zdrowie ciężko chorym osobom.

 

czytaj więcej


Bicie rekordu w resuscytacji - akcja WOŚP

 Uczniowie z naszej szkoły 16 października br. wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ustanawiania rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcja organizowana była przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach programu „Ratujemy i uczymy Ratować”.

 

czytaj więcej


Konkursy profilaktyczne

  W roku szkolnym 2014/2015 Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Fundacją „Contra Crimen” organizuje dla uczniów gimnazjum następujące konkursy profilaktyczne:
1. Konkurs na spot telewizyjny pn. „Jestem e-ambasadorem w Sieci”
2. Konkurs na spot telewizyjny pn. „NARKOTYKI – rozmazane życie”
3. Konkurs na prezentację multimedialną pn. „Pokojowy kibic”
 &nbs

 

czytaj więcej


Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej był dla nauczycieli i uczniów gimnazjum okazją do doskonałej zabawy. Każda klasa przygotowała dla swego wychowawcy piosenkę lub krótki występ. Były kwiaty i życzenia oraz wesoły program artystyczny przygotowany przez uczniów "Siódemki". Uczniowie życzyli swoim pedagogom niewyczerpanych pokładów cierpliwości oraz radości i satysfakcji z wykonywanej pracy.

 

czytaj więcej


Spotkanie z położną

Październik jest miesiącem świadomości raka piersi.  To dobry czas,  by porozmawiać o profilaktyce chorób nowotworowych wśród kobiet. Zwłaszcza wśród młodych kobiet, które dopiero uczą się jak dbać o własne zdrowie. 13 października w Zespole Szkół nr 1  Żaganiu odbyło się spotkanie uczennic klas trzecich gimnazjum z panią Małgorzatą Malordy, położną  Oddziału...

 

czytaj więcej


Młodzi obywatele w poszukiwaniu europejskich skarbów

Od ubiegłego roku nasze gimnazjum realizuje projekt Comenius pt „Młodzi obywatele w poszukiwaniu europejskich skarbów”. Delegacje wszystkich krajów partnerskich przemierzają nasz kontynent w poszukiwaniu i odkrywaniu skarbów danego kraju. We wrześniu poszukiwacze skarbów spotkali się w Polsce i goszczeni byli przez naszą szkołę oraz przez Władze Miasta Żagania.

 

czytaj więcej


Instrukcja dla rodziców do aktywacji konta w dzienniku elektronicznym.

Instrukcja podzielona jest na dwa szczegółowo omówione rozdziały. Część pierwsza precyzyjnie omawia temat generowania loginów i haseł, za pomocą, których każdy Rodzic uzyska dostęp do dziennika. Część druga jest propozycją usprawnienia współpracy z Rodzicami oraz omówieniem tematu dostępu do e-Dziennika w części podstawowej oraz rozszerzonej.

 

czytaj więcej


Głośne kociaki !

19 września 2014 r. Miały miejsce  otrzęsiny klas pierwszych,  które zorganizowali: pani Agnieszka Ławecka, pani Edyta Krajewska-Czerniawska oraz pan Lech Chlebba.
Tym razem odbyły się one w zupełnie innej scenerii – leśnej. Uczniowie zmagali się z dziewięcioma  bardzo trudnymi, a zarazem zabawnymi konkurencjami...

 

czytaj więcej


Zmiana planu lekcji

Uwaga zostały naniesione zmiany w planie lekcji. Nowy plan obowiązywał będzie od 08-09-2014r. Sprawdzając plan lekcji pamiętaj o odświeżeniu strony.

 

czytaj więcej


Akcja "Sprzątanie świata"

Już po raz 21 odbyła się największa akcja ekologiczna „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2014”, w którą jak co roku właczyli się nasi uczniowie. Celem tegorocznej kampanii jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikanie tworzenia odpadów i selektywną zbiórkę śmieci. Dlatego gimnazjaliści zaopatrzeni w kolorowe worki na śmieci, ruszyli w piątek 19 września sprzątać swoje miasto.

 

czytaj więcej


Tradycji stało się zadość!

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 jak co roku uczestniczyli w barwnym korowodzie, który w piątek 12 września przeszedł ulicami miasta. Pochód wyruszył z placu Klasztornego na plac Gen. Maczka, gdzie burmistrz miasta Żagań Daniel Marchewka rozpoczął Jarmark Św. Michała, który na trwałe wpisał się już w tradycję naszego miasta.

 

czytaj więcej


Na zawsze pozostanie w naszej pamięci

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu łączą się w żałobie i smutku po śmierci wspaniałej wychowawczyni, znakomitej nauczycielki i wieloletniej dyrektorki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 Pani Teresy Dziury. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

 

czytaj więcej


Narodowe Czytanie

Uczniowie naszej szkoły będą w piątek 5 września czytali "Trylogię" Henryka Sienkiewicza w ramach akcji Narodowe Czytanie, której patronuje Prezydent RP Bronisław Komorowski. Na 3 i 4 godzinie lekcyjnej gimnazjaliści przeczytają swoim rówieśnikom wybrane fragmenty "Ogniem i mieczem", "Potopu" i "Pana Wołodyjowskiego".

 

czytaj więcej


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]

Facebook

e-Dziennik

Wewnątrzszkolna instrukcja Egzaminu Gimnazjalnego

PSP7

U nas dzwoni

Lekcja od - do przerwa
1 800 - 845 10 min
2 855 - 940 10 min
3 950 - 1035 10 min
4 1045 - 1130 10 min
5 1140 - 1225 15 min
6 1240 - 1325 10 min
7 1335 - 1420 10 min
8 1430 - 1515  
 

Gazetka szkolna

Losowe foto

Szkoła bez przemocy

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Bezpieczna Woda

Bezpieczny Stok

Szkoła Odkrywców Talentów

Nasze Talenty

OKE Poznań

CKE

Kuratorium Oświaty

WOM

MEN

Żagań

Szlachetna paczka

Góra grosza

Pałac Książęcy w Żaganiu

PCK

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Wolontariat

Bezpieczne wakacje

ODN Zielona Góra

Comenius

eTwinning

Gra Pierwsza Pomoc

 

 

 

 
 

Copyright © 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone Administrator Krzysztof Kosiński