1. O szkole
  2. Dla ucznia
  3. Galeria szkoły
  4. Plan lekcji
  5. Podręczniki
  6. Dni kontaktowe
  7. Nabór do PG1
 
 

Strona główna

  Aktualności szkoły   
Login:   Hasło:
 

Gości online: 1

 

 

Droga Gimnazjalistko! Drogi Gimnazjalisto!

    Już niedługo dokonasz wyboru dalszej drogi edukacji.
    Typ szkoły w jakiej postanowisz podjąć naukę po ukończeniu gimnazjum może w przyszłości wpłynąć na Twoją karierę zawodową.
    Różnorodna oferta kształcenia daje wiele możliwości wyboru własnej edukacji, gwarantując wszystkim uczniom kontynuację nauki po każdym etapie kształcenia...

 

czytaj więcej


Nareszcie ferie zimowe !

    Choć pogoda  wiosenna życzymy całej społeczności szkolnej wspaniałych, miłych, niezapomnianych i przede wszystkim bezpiecznych ferii zimowych.  Po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy należy nam się wszystkim odpoczynek. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami,  aktywnością fizyczną oraz  poznawaniem nowych miejsc i ludzi.  Zawsze pamiętajcie o zasadach zacho

 

czytaj więcej


Szanowni Państwo

    Wzorem roku ubiegłego społeczność Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu  zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich Przyjaciół naszej Szkoły o  przekazanie 1% podatku  z przeznaczeniem na  Zespół Szkół nr 1 w Żaganiu. Zebraną kwotę przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych dla uczniów...

 

czytaj więcej


Mamy Mistrzów!!!

Dnia 10.02.2015 roku odbył się Konkurs Polonistyczny o tytuł Mistrza Poprawnej Polszczyzny. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami w zakresie poprawnego posługiwania się językiem ojczystym. Tytuł Mistrza Poprawnej Polszczyzny zdobyła uczennica klasy 3 b OLIWIA DRYSZEL, drugie miejsce ex aequo Laura Kalina z klasy 2 e i Dominika Kosiorowska z klasy 3 b...

 

czytaj więcej


Pochwal się swoim pupilem

    W dniu 5 lutego  2015r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Żaganiu odbyło się rozstrzygnięcie  konkursu „Pochwal się swoim pupilem”.
    Zadaniem uczestników konkursu było przyniesienie  fotografii swojego zwierzątka i karmy dla „mieszkańców” schroniska.
Wśród uczestników konkursu, którzy zamieścili swoje prace na gazetce ściennej wyróżniono następujące osoby: Aleksandre Dwerni

 

czytaj więcej


Na zawsze pozostanie w naszej pamięci

W dniu 10 lutego 2015 roku odeszła od nas wieloletnia Wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Żaganiu Pani Grażyna Korotyńska.
W naszej szkole pracowała od 01 września 1976 roku do końca swojej kariery zawodowej, czyli do 31 sierpnia 2002 roku. Wspaniała przełożona, wychowawczyni, nauczycielka, pomysłodawczyni i założycielka zespołu wokalnego „Wiolinki”. Energiczna, żywiołowa, pełna wspaniałych pomysłów na zawsze pozostanie w pamięci koleżanek i kolegów

 

czytaj więcej


Apel podsumowujący

Dyplomy oraz nagrody odebrali w poniedziałek 9 lutego z rąk pani wicedyrektor Ewy Wójtowicz uczniowie gimnazjum, który osiągnęli w I semestrze roku szkolnego 2014/2015 bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Docenieni zostali również gimnazjaliści ze 100% frekwencją. Na środek sali wyszli również wszyscy nagrodzeni w rozmaitych szkolnych konkursach.

 

czytaj więcej


Finalistki konkursów przedmiotowych

Znamy już wyniki Konkursów Przedmiotowych. Do finałów wojewódzkich zakwalifikowali się: Karolina Paluchowicz z kl. 3 c z geografii, Aleksandra Woś z kl. 3 d z języka angielskiego oraz Karolina Świątek z matematyki. Uczennice odebrały gratulacje z rąk pań wicedyrektor Ewy Wójtowicz oraz Barbary Starczewskiej podczas apelu podsumowujacego klasyfikację.

 

czytaj więcej


Klasa III c PG1 wie, jak pomagać

Tabletki uzdatniające wodę oraz leki przeciwmalaryczne, które zapewnią terapię dla 15 dzieci, zakupiła klasa III c w ramach akcji "Prezent bez pudła", której organizatorem jest UNICEF. Uczniowie wraz z wychowawcą z własnej inicjatywy zebrali pieniądze i przeznaczyli je dla potrzebujących dzieci w Afryce. Ich dary zostały wysłane do potrzebujących, zaś uczniowie otrzymali certyfikat zakupu.

 

czytaj więcej


Sukcesy w konkursie literackim

Uczniowie klas pierwszych Martyna Dobrowolska (kl.1 a) i Jakub Tkacz (kl. 1 c) zostali nagrodzeni w konkursie literackim na Małą Formę Literacką poetycką lub prozatorską pt. "Moja przygoda z ksiażką", który cyklicznie organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Żaganiu. Kuba zajął drugie, a Martyna trzecie miejsce. Uczniowie w nagrodę otrzymali dyplomy oraz pendrive'y. Gratulujemy sukcesu!

 

 

czytaj więcej


Szanowni Państwo, Rodzice uczniów klas trzecich gimnazjum

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu, które odbędzie się 05.02.2015 r. o godz. 17:30  w gabinecie 105.
Na spotkaniu obecni będą Przedstawiciele Szkół Ponadgimnazjalnych z powiatu żagańskiego.

 

czytaj więcej


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole dnia 10.02.2015 r.  na 3 godzinie lekcyjnej w bibliotece szkolnej odbędzie się Konkurs Polonistyczny o tytuł Mistrza Poprawnej Polszczyzny. Uczestnicy zmagać się będą z zadaniami sprawdzającymi poprawność posługiwania się polszczyzną. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do swoich polonistów do dnia 06. 02.2015.

 

czytaj więcej


KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Dnia 11.02.2015 roku na 7 godzinie lekcyjnej w bibliotece szkolnej odbędzie się Konkurs Pięknego Czytania.
Uczestnicy proszeni są o przygotowanie fragmentu dowolnej książki (do 2 min czytania) i przedstawienie go jury.
Zgłoszenia przyjmują poloniści do 06.02.2015 roku. Zapraszamy!

 

czytaj więcej


Zmiana planu lekcji

Uwaga zostały naniesione zmiany w planie lekcji. Nowy plan obowiązywał będzie od 02-02-2015r. Sprawdzając plan lekcji pamiętaj o odświeżeniu strony.

 

czytaj więcej


Życzliwi na co dzień i od święta :)

Cała społeczność szkolna Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu świętowała w poniedziałek 26 stycznia II Żagański Dzień Życzliwości ustanowiony w naszym mieście z inicjatywy Burmistrza Żagania Daniela Marchewki. Uczniowie uczestniczyli w konkursach literackich i plastycznych pod hasłem: "Jak być życzliwym?", ozdabiali drzwi gabinetów lekcyjnych kolorowymi plakatami, nosili "uśmiechnięte" plakietki, ale przede wszystkim byli dla siebie życzliwi. 

 

czytaj więcej


Nasze talenty

Michał Pieluszczak - to utalentowany wokalnie uczeń klasy I e naszego gimnazjum. Nie tylko śpiewa, ale również komponuje i aranżuje. Piosenki w jego wykonaniu możemy usłyszeć podczas każdej szkolnej lub lokalnej uroczystości. Ostatnio zaśpiewał w czasie koncertu 23. Finału WOŚP w Żaganiu, mimo dość trudnych warunków pogodowych. Michałowi życzymy wielu sukcesów i zawsze udanych występów!

 

czytaj więcej


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49]

Facebook

e-Dziennik

Wewnątrzszkolna instrukcja Egzaminu Gimnazjalnego

PSP7

U nas dzwoni

Lekcja od - do przerwa
1 800 - 845 10 min
2 855 - 940 10 min
3 950 - 1035 10 min
4 1045 - 1130 10 min
5 1140 - 1225 15 min
6 1240 - 1325 10 min
7 1335 - 1420 10 min
8 1430 - 1515  
 

Gazetka szkolna

Losowe foto

Szkoła bez przemocy

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Bezpieczna Woda

Bezpieczny Stok

Szkoła Odkrywców Talentów

Nasze Talenty

OKE Poznań

CKE

Kuratorium Oświaty

WOM

MEN

Żagań

Szlachetna paczka

Góra grosza

Pałac Książęcy w Żaganiu

PCK

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Wolontariat

Bezpieczne wakacje

ODN Zielona Góra

Comenius

eTwinning

Gra Pierwsza Pomoc

 

 

 

 
 

Copyright © 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone Administrator Krzysztof Kosiński