1. O szkole
  2. Dla ucznia
  3. Galeria szkoły
  4. Plan lekcji
  5. Podręczniki
  6. Dni kontaktowe
  7. Nabór do PG1
 
 

Strona główna

  Aktualności szkoły   
Login:   Hasło:
 

Gości online: 2

 

 

Gra terenowa po mieście „Śladami Doroty Talleyrand-Prerigord”

13 maja 2015r. odbyła się Gra terenowa po mieście „Śladami Doroty Talleyrand-Prerigord” w której wzięły udział 6- osobowe reprezentacje żagańskich podstawówek.  W jej trakcie uczestnicy musieli się wykazać wiedzą o patronce naszego gimnazjum. Przejść z mapą po mieście zaliczając punkty na których uczniowie IIb sprawdzali ich wiedzę i umiejętności. Obok wiedzy o życiu księżnej Doroty...

 

czytaj więcej


Kepleriada - I miejsce dla PG1

W dniu 14 maja 2015 obyła się kolejna Kepleriada. Gwiazdozbiór z naszego gimnazjum w składzie:
Oliwia Dryszel i Aleksandra Śmieszek z IIIb oraz Joanna Zema i Maja Szymkowicz z IId okazał się bezkonkurencyjny zajmując I miejsce i odbierając główną nagrodę.

 

czytaj więcej


Aktorzy znowu górą!

Nasi młodzi aktorzy ze szkolnego koła teartalnego LUZIK otrzymali nominację do wojewódzkich prezentacji Lubuskiej Gali Teatralnej PRO ARTE 2015 podczas prezentacji powiatowych, które odbyły się 14 maja w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Iłowie. Jurorom spodobał się spektakl "Referent" do tekstu Juliana Tuwima w rezyserii Wioletty Stachury.

 

czytaj więcej


Noc Muzeów

Zapraszamy na sobotnią Noc Muzeów w Muzeum Obozów Jenieckich 16 maja 2015 roku. Bezpłatne zwiedzanie muzeum oraz wystaw muzealnych z przewodnikiem o godz. 15.00, 17.00, 19.00. O godz. 21.00 nocne zwiedzanie muzeum oraz terenów poobozowych ( na wycieczkę zabieramy latarki ). Zapraszamy !

 

czytaj więcej


I Spartakiada Szóstoklasistów

Klasa 6 a z PSP nr 1 zwyciężyła w rywalizacji klas VI żagańskich podstawówek podczas I Spartakiady Szóstoklasistów, która odbyła się we wtorek 12 maja w naszym gimnazjum. Uczniowie walczyli o Puchar Burmistrza Miasta Żagań, który zwycięzcom wręczył naczelnik wydziału oświaty pan Zbigniew Białkowski wraz z panią dyrektor Dorotą Stebelską. Pozostałe miejsca zajęli: klasa VI a z PSP nr 5 oraz VI b z PSP nr 2. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę!

 

czytaj więcej


Ufff.. Egzaminy Gimnazjalne już za nami!

Wczoraj zakończyły się egzaminy gimnazjalne. Przez trzy dni uczniowie kl.3 rozwiązywali testy z historii i wos-u, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki oraz języków obcych: angielskiego i niemieckiego. Choć wszyscy byli trochę spięci, egzamin przebiegł spokojnie. Ale to nie koniec zmagań. Teraz gimnazjaliści "powalczą" o jak najlepsze oceny na koniec roku szkolnego, gdyż za nie również przyznaje się punkty rekrutacyjne.

 

czytaj więcej


Uwaga uczniowie klas I -II Publicznego Gimnazjum nr 1

21, 22, 23  kwietnia 2015 roku.  Wasi starsi koledzy będą pisać Egzaminy Gimnazjalne w związku  z tym  zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 5 października 2010 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. nr 186 poz. 1245 ze zm. §5 ust. 1 pkt 1, pkt 2 i pkt 4), po zasięgnięciu opinii Rady Rodziców PSP 7 i PG 1, Rady Pedagogicznej PSP 7 i PG 1 oraz Samorządu  Uczniowskiego PSP 7 i PG 1 ustalono dni  21, 22, 23 kwietnia 2015

 

czytaj więcej


Drodzy uczniowie klas trzecich

  Przed Wami wielkie wyzwanie – Egzaminy Gimnazjalne.   Domyślamy się,  że towarzyszą  Wam wielkie emocje.  Mamy nadzieję, że lata  nauki w naszej szkole, Wasza ciężka praca  oraz starania nauczycieli i rodziców przygotowały Was  do  tego wydarzenia. Jesteśmy pewni, że każdy uczeń  naszego Gimnazjum odniesie sukces na miarę swoich możliwości. Pamiętajcie, że o sukces trzeba zawalczyć i tak potraktujcie egzaminy...

 

czytaj więcej


Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Sztuce w kategorii „Muzyka”

Nasze uczennice klas trzecich: Kinga Wąsowicz, Laura Koza, Karolina Świątek oraz Weronika Faszczowy  świetnie wypadły na etapie wojewódzkim Konkursu Wiedzy o Sztuce w kategorii „Muzyka” organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny pod patronatem Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. Najlepszy wynik uzyskała Kinga Wąsowicz, która zajęła wysokie drugie miejsce. Gratulujemy!  

 

czytaj więcej


Szkolne Studio Nagrań Cantabile

Nowopowstałe „Szkolne Studio Nagrań Cantabile” ma zaszczyt zaprezentować pierwsze zarejestrowane utwory. Piosenki te nagraliśmy w naszej szkole, a pierwszymi uczennicami, które wzięły udział w pracach studia, to: Wiktoria Kasperek i Klaudia Lewandowska. Utwory te przesłaliśmy na Ogólnopolski Festiwal Piosenki „FUMA 2015”. Za pomoc w realizacji nagrań dziękujemy  panu Remikowi Kaszubowi. Uczennicom życzymy wielu sukcesów!

 

czytaj więcej


PRO ARTE 20015

Nasze uczennice:  Małgosia Myczkowska i Klaudia Lewandowska wzięły udział w eliminacjach do Lubuskiego Konkursu Wokalnego „PRO ARTE” 20015. Przesłuchania na szczeblu powiatowym zorganizowane były przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Iłowej.  Gratulujemy wspaniałych występów.

 

czytaj więcej


Laureatka do koleckji

Uczennica klasy III c Karolina Paluchowicz zdobyła tytuł laureatki w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Sztuce i Muzyce organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny pod patronatem Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. To już kolejny tytuł laureatki do bogatej kolekcji, w skład krórej wchodzą przedmioty: język polski, historia, biologia i teraz historia sztuki. Gratulujemy tak wspaniałych sukcesów!

 

czytaj więcej


UKS Czarnych Żagań spotkały się z miejscową Iskrą

Do bardzo zaciętego pojedynku doszło w Kowalowie gdzie piłkarki ręczne UKS Czarnych Żagań spotkały się z miejscową Iskrą. Już przed meczem wiadomo było, że wynik tego meczu będzie miał wpływ na końcowy układ w tabeli rozgrywek Lubuskiej Ligii Młodziczek/ 14-15 lat/. W spotkaniu nie mogła grać pierwsza rozgrywająca Natasza Podgórska ponieważ sędziowie dopatrzyli się na karcie zdrowia błędnego zapisu lekarza. Sytuacja ta jeszcze bardziej zmobilizowała zespół i trenerów L

 

czytaj więcej


Do Szprotawy po laury

Uczennica klasy II b Natalia Stochniałek (na zdjęciu) została nominowana do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego PRO Arte w Kargowej, po tym jak brawurowo zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie w konkursie w Szprotwaie w kategorii "wywiedzione ze slowa".

 

czytaj więcej


Sąd nad niezdrowym jedzeniem

Uczniowie klasy I d uczestniczyli w realizacji projektu "Żyj smacznie i zdrowo". W jego ramach przygotowali wydarzenie społeczne - inscenizację pt. "Sąd nad niezdrowym jedzeniem" i zaprosili na nie dzieci z Przedszkola nr 6 oraz z nauczania wczesnoszkolnego PSP nr 7. Po przedstawieniu goście zostali poczęstowani jabłkami zakupionymi przez rodziców. Projekt prowadziła p. Dorota Weltrowska.

 

czytaj więcej


Najserdeczniejsze życzenia

   Wszystkim naszym Uczniom, ich Rodzicom oraz Przyjaciołom szkoły składamy najserdeczniejsze  życzenia zdrowych,  radosnych, pogodnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy. Życzymy  smacznego jajka, mokrego dyngusa, odwiedzin zajączka  a także odpoczynku w rodzinnym gronie oraz prawdziwej wiosny w sercach.
Dyrekcja i pracownicy Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu.
 

 

czytaj więcej


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]

Facebook

e-Dziennik

Wewnątrzszkolna instrukcja Egzaminu Gimnazjalnego

PSP7

U nas dzwoni

Lekcja od - do przerwa
1 800 - 845 10 min
2 855 - 940 10 min
3 950 - 1035 10 min
4 1045 - 1130 10 min
5 1140 - 1225 15 min
6 1240 - 1325 10 min
7 1335 - 1420 10 min
8 1430 - 1515  
 

Gazetka szkolna

Losowe foto

Szkoła bez przemocy

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Bezpieczna Woda

Bezpieczny Stok

Szkoła Odkrywców Talentów

Nasze Talenty

OKE Poznań

CKE

Kuratorium Oświaty

WOM

MEN

Żagań

Szlachetna paczka

Góra grosza

Pałac Książęcy w Żaganiu

PCK

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Wolontariat

Bezpieczne wakacje

ODN Zielona Góra

Comenius

eTwinning

Gra Pierwsza Pomoc

 

 

 

 
 

Copyright © 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone Administrator Krzysztof Kosiński