1. O szkole
  2. Dla ucznia
  3. Galeria szkoły
  4. Plan lekcji
  5. Podręczniki
  6. Dni kontaktowe
  7. Nabór do PG1
 
 

Strona główna

  Aktualności szkoły   
Login:   Hasło:
 

Gości online: 3

 

 

Drodzy uczniowie klas trzecich

  Przed Wami wielkie wyzwanie – Egzaminy Gimnazjalne.   Domyślamy się,  że towarzyszą  Wam wielkie emocje.  Mamy nadzieję, że lata  nauki w naszej szkole, Wasza ciężka praca  oraz starania nauczycieli i rodziców przygotowały Was  do  tego wydarzenia. Jesteśmy pewni, że każdy uczeń  naszego Gimnazjum odniesie sukces na miarę swoich możliwości. Pamiętajcie, że o sukces trzeba zawalczyć i tak potraktujcie egzaminy...

 

czytaj więcej


Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Sztuce w kategorii „Muzyka”

Nasze uczennice klas trzecich: Kinga Wąsowicz, Laura Koza, Karolina Świątek oraz Weronika Faszczowy  świetnie wypadły na etapie wojewódzkim Konkursu Wiedzy o Sztuce w kategorii „Muzyka” organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny pod patronatem Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. Najlepszy wynik uzyskała Kinga Wąsowicz, która zajęła wysokie drugie miejsce. Gratulujemy!  

 

czytaj więcej


Szkolne Studio Nagrań Cantabile

Nowopowstałe „Szkolne Studio Nagrań Cantabile” ma zaszczyt zaprezentować pierwsze zarejestrowane utwory. Piosenki te nagraliśmy w naszej szkole, a pierwszymi uczennicami, które wzięły udział w pracach studia, to: Wiktoria Kasperek i Klaudia Lewandowska. Utwory te przesłaliśmy na Ogólnopolski Festiwal Piosenki „FUMA 2015”. Za pomoc w realizacji nagrań dziękujemy  panu Remikowi Kaszubowi. Uczennicom życzymy wielu sukcesów!

 

czytaj więcej


PRO ARTE 20015

Nasze uczennice:  Małgosia Myczkowska i Klaudia Lewandowska wzięły udział w eliminacjach do Lubuskiego Konkursu Wokalnego „PRO ARTE” 20015. Przesłuchania na szczeblu powiatowym zorganizowane były przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Iłowej.  Gratulujemy wspaniałych występów.

 

czytaj więcej


Laureatka do koleckji

Uczennica klasy III c Karolina Paluchowicz zdobyła tytuł laureatki w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Sztuce i Muzyce organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny pod patronatem Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. To już kolejny tytuł laureatki do bogatej kolekcji, w skład krórej wchodzą przedmioty: język polski, historia, biologia i teraz historia sztuki. Gratulujemy tak wspaniałych sukcesów!

 

czytaj więcej


UKS Czarnych Żagań spotkały się z miejscową Iskrą

Do bardzo zaciętego pojedynku doszło w Kowalowie gdzie piłkarki ręczne UKS Czarnych Żagań spotkały się z miejscową Iskrą. Już przed meczem wiadomo było, że wynik tego meczu będzie miał wpływ na końcowy układ w tabeli rozgrywek Lubuskiej Ligii Młodziczek/ 14-15 lat/. W spotkaniu nie mogła grać pierwsza rozgrywająca Natasza Podgórska ponieważ sędziowie dopatrzyli się na karcie zdrowia błędnego zapisu lekarza. Sytuacja ta jeszcze bardziej zmobilizowała zespół i trenerów L

 

czytaj więcej


Do Szprotawy po laury

Uczennica klasy II b Natalia Stochniałek (na zdjęciu) została nominowana do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego PRO Arte w Kargowej, po tym jak brawurowo zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie w konkursie w Szprotwaie w kategorii "wywiedzione ze slowa".

 

czytaj więcej


Sąd nad niezdrowym jedzeniem

Uczniowie klasy I d uczestniczyli w realizacji projektu "Żyj smacznie i zdrowo". W jego ramach przygotowali wydarzenie społeczne - inscenizację pt. "Sąd nad niezdrowym jedzeniem" i zaprosili na nie dzieci z Przedszkola nr 6 oraz z nauczania wczesnoszkolnego PSP nr 7. Po przedstawieniu goście zostali poczęstowani jabłkami zakupionymi przez rodziców. Projekt prowadziła p. Dorota Weltrowska.

 

czytaj więcej


Najserdeczniejsze życzenia

   Wszystkim naszym Uczniom, ich Rodzicom oraz Przyjaciołom szkoły składamy najserdeczniejsze  życzenia zdrowych,  radosnych, pogodnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy. Życzymy  smacznego jajka, mokrego dyngusa, odwiedzin zajączka  a także odpoczynku w rodzinnym gronie oraz prawdziwej wiosny w sercach.
Dyrekcja i pracownicy Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu.
 

 

czytaj więcej


Wiosenna przerwa świąteczna

Zgodnie z harmonogramem organizacji roku szkolnego 2014/15 wiosenna przerwa świąteczna będzie trwać od 2 do 7 kwietnia 2015 roku. W czasie przerwy świątecznej ( 2, 3 i 7 kwietnia) w godzinach 7.30- 15.00 czynna będzie świetlica szkolna, w której odbywać się będą zajęcia opiekuńczo- wychowawcze. W tych dniach na  stołówce szkolnej nie będzie obiadów.

 

czytaj więcej


Piłka ręczna w Zespole Szkół nr 1 w Żaganiu ma się znakomicie

Piłka ręczna w Zespole Szkół nr 1 w Żaganiu ma się znakomicie . Trenującej tą dyscyplinę z dużymi efektami jest ponad 100 dziewcząt i chłopców. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 7 zdecydowanie wygrały zawody miejskie,powiatowe i rejonowe, a w półfinale wojewódzkim nie dały szans...

 

czytaj więcej


Zagłosuj na nasz film!

Znajdź nasz film i zagłosuj na nas! Nazywamy się HigoGima a film nosi tytuł „Higiena jest super”
Aby zagłosować na nasz film kusisz się zalogować.
Kliknij tutaj

 

czytaj więcej


Z Comeniusem odkrywamy skarby Europy

W dniach 8-14 marca br. po raz kolejny Publiczne Gimnazjum nr 1 w Żaganiu wzięło udział w międzynarodowym spotkaniu szkół europejskich; tym razem w Dusseldorf w Niemczech.
Wspólnie z delegacjami z Hiszpanii, Francji, Włoch, Belgii, Węgier, Grecji, Rumunii, Turcji odkrywaliśmy kulinarne skarby Europy. Odkrywaliśmy je nie tylko przez przygotowane prezentacje, ale smakując posiłków różnych krajów...

 

czytaj więcej


Matematyka bez granic

Od kilkunastu lat w krajach Europy Zachodniej organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Mathematiques sans frontieres" ”(Matematyka bez granic) mający charakter zawodów międzyklasowych.
W tym roku odbył się 10 marca....

 

czytaj więcej


Wycieczka do Londynu

Wycieczka do Londynu

 

czytaj więcej


Genialni recytatorzy

Gimnazjaliści z Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu zdeklasowali konkurencję podczas Konkursu Recytatorskiego V Żagańskiej Kuźni Talentów, który odbył się w czwartek 19 marca w żagańskim Pałacu. Konkurs to jednocześnie eiliminacje do Lubuskiego Konkursu Pro Arte w Szprotawie.

 

czytaj więcej


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49]

Facebook

e-Dziennik

Wewnątrzszkolna instrukcja Egzaminu Gimnazjalnego

PSP7

U nas dzwoni

Lekcja od - do przerwa
1 800 - 845 10 min
2 855 - 940 10 min
3 950 - 1035 10 min
4 1045 - 1130 10 min
5 1140 - 1225 15 min
6 1240 - 1325 10 min
7 1335 - 1420 10 min
8 1430 - 1515  
 

Gazetka szkolna

Losowe foto

Szkoła bez przemocy

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Bezpieczna Woda

Bezpieczny Stok

Szkoła Odkrywców Talentów

Nasze Talenty

OKE Poznań

CKE

Kuratorium Oświaty

WOM

MEN

Żagań

Szlachetna paczka

Góra grosza

Pałac Książęcy w Żaganiu

PCK

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Wolontariat

Bezpieczne wakacje

ODN Zielona Góra

Comenius

eTwinning

Gra Pierwsza Pomoc

 

 

 

 
 

Copyright © 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone Administrator Krzysztof Kosiński