1. O szkole
  2. Dla ucznia
  3. Galeria szkoły
  4. Plan lekcji
  5. Podręczniki
  6. Dni kontaktowe
  7. Nabór do PG1
 
 

Strona główna

  Aktualności szkoły   
Login:   Hasło:
 

Gości online: 1

 

 

Pomóż potrzebującym zwierzętom!

Uwaga! W dniach 1-25 października kl. 2 d organizuje w gimnazjum zbiórkę dla potrzebujących zwierząt. Potrzebne są: karma, miski, koce, zabawki itp. Należy zebrać je w klasach, a następnie przekazać do gabinetu 13. Odpowiedzialna za zbiórkę jest Malwina Juchniewicz z kl. 2d. Okażmy serce biednym i opuszczonym zwierzętom, by choć w części poprawić ich los.

 

czytaj więcej


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej...

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom niepedagogicznym Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu życzę spokoju, wzajemnej życzliwości, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności, nieustającego zapału do pracy oraz samych sukcesów. W życiu osobistym zdrowia, wiele radości i spełnienia najskrytszych marzeń.
Z wyrazami szacunku i uznania Dorota Stebelska

 

czytaj więcej


Październik Miesiącem Świadomości Raka Piersi

   Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi.  To dobry czas,  by porozmawiać o profilaktyce chorób nowotworowych wśród kobiet. Zwłaszcza wśród młodych kobiet, które dopiero uczą się jak dbać o własne zdrowie.
    6 października w Gimnazjum nr 1 Żaganiu odbyło się spotkanie uczennic klas trzecich gimnazjum z panią Małgorzatą Maternowską ze Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Żaganiu. Podczas prelekcji po

 

czytaj więcej


LOTERIA KSIĄŻKOWA

Biblioteka zaprasza uczniów do wzięcia udziału w LOTERII KSIĄŻKOWEJ. Nie musicie kupować losu. Wystarczy odwiedzić szkolną bibliotekę i rozwiązać krzyżówkę. Każdy,  kto to zrobi, weźmie udział w losowaniu książki. Zapraszamy, nagrody czekają!!!

 

czytaj więcej


Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W związku z tym nasza biblioteka ogłasza konkurs plastyczny na ekslibris biblioteki Publicznego Gimnazjum nr 1. Spośród prac plastycznych, wykonanych techniką dowolną, komisja konkursowa wyłoni 3 najlepsze, które zostaną nagrodzone. Ekslibris oceniony najwyżej stanie się oficjalnym znakiem naszej szkolnej biblioteki.
Przykłady ekslibrisów znajdziecie w naszej bibliotece, w Internecie itd. Liczymy na Wasz liczny udział i niesamowite pomysły.
Na wasze prace w formaci

 

czytaj więcej


OFERTA DZIAŁU GIMNAZJALNEGO PORADNI PSYCHOLOGICZNO- PEDAGOGICZNEJ W ŻAGANIU

Przedstawiamy Państwu ofertę pomocy psychologiczno- pedagogicznej, przygotowaną przez dział gimnazjalny poradni w Żaganiu i zachęcamy do współpracy ze specjalistami: psychologiem Małgorzatą Orzeł i pedagogiem Jadwigą Gwiazdowską. Udzielaniem specjalistycznej pomocy gimnazjalistom i ich rodzicom służą także logopada i rehabilitant.
Specjaliści zajmują się pracą z uczniami i ich rodzicami w obszarze profilaktyki, diagnozy i terapii...

 

czytaj więcej


ZAPROSZENIE

  Serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli oraz uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu do Punktu Informacyjnego,  który będzie czynny w dniu 6 października  w głównym holu szkoły.
W punkcie pracownicy Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej będą udzielali wszelkich informacji dotyczących profilaktyki raka piersi oraz raka szyjki macicy...

 

czytaj więcej


Sprzątanie Świata 2015

W piatek 18 września uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 pod opieką nauczycieli uczestniczyli w akcji Sprzątania Świata. Po 5 lekcji wyruszyli w teren wokół osiedla Bema i lasu przy ul. Żarskiej oraz do parku Rocha. Zbierali pozostawione butelki, papiery, róznorodne opakowania, wynosili z lasu opony i różnorodne fragmenty wyposażenia domu. Efektem pracy było ponad 80 worków śmieci oraz czyste parki, lasy oraz trawniki.

 

czytaj więcej


Konkurs Kodeks Walki z Rakiem

    Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w ramach realizacji Programu Prewencji Pierwotnej Nowotworów zaprasza gimnazjalistów do udziału w konkursie, którego celem konkursu jest promowanie zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem wśród młodzieży szkół gimnazjalnych. Tematem konkursu jest zaprojektowanie plakatu promującego Europejski Kodeksu Walki z Rakiem. Plakat powinien być zatytułowany „Kodeks walki z rakiem” ...

 

czytaj więcej


Hołd Patronce

18 września br. kl. II e w ramach akcji „Sprzątanie świata” zadbała o Mauzoleum Książąt Żagańskich, czyli o kościół św. Krzyża oraz jego otoczenie. Został on ufundowany przez patronkę naszego gimnazjum Dorotę de Talleyrand-Périgord. Po śmierci została w nim pochowana. Również tu spoczywa jej siostra Wilhelmina oraz jej syn Ludwik Napoleon.
Klasa w ten sposób oddała hołd Patronce naszej szkoły w przeddzień rocznicy jej śmierci.

 

czytaj więcej


Uwaga konkurs!!!

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłasza konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na najlepszy materiał filmowy promujący zdrowy i wolny od używek (przede wszystkim od dopalaczy) tryb życia. Celem akcji „Przytomni” jest zwiększenie świadomości młodych osób, w zakresie niebezpieczeństw związanych z zażywaniem dopalaczy. Konkurs jest częścią rozpoczętej w lipcu kampanii społecznej „Dopalacze Kradną Życie”...

 

czytaj więcej


Jarmark św. Michała

11 IX 2015 r. nasi uczniowie wzięli udział w barwnym korowodzie Jarmarku św. Michała. Wraz z innymi żagańskimi szkołami, klubami sportowymi i miejskimi stowarzyszeniami przemaszerowali z dziedzińca Pałacu Książęcego do sceny przy placu gen. S. Maczka. Po drodze obejrzeli pokaz musztry paradnej orkiestr z Radomia, Świnoujścia i Żagania ...

 

czytaj więcej


Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2015 / 2016

    Po raz drugi w historii, po dwudziestu pięciu latach, naszej szkole przypadł zaszczyt współorganizowania Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego. Podczas tej szczególnej uroczystości gościliśmy przedstawicieli lubuskiej oświaty, samorządu lokalnego i duchowieństwa. Uczestniczyli w niej między innymi...

 

czytaj więcej


Zebrania

Informujemy, że w dniach 16-17 września 2015r. odbędą się spotkania rodziców PSP 7 kl. VI oraz PG 1 Kl. I i III z dyrekcją szkoły oraz wychowawcami. Plan zebrań...

 

czytaj więcej


Zmiana planu lekcji

Uwaga zostały naniesione zmiany w planie lekcji. Nowy plan obowiązywał będzie od 07-09-2015r. Sprawdzając plan lekcji pamiętaj o odświeżeniu strony.

 

czytaj więcej


Uwaga!!

Prosimy wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu o wzięcie ze sobą na Wojewódzka Inauguracje roku szkolnego 2015/2016 o wzięcie ze sobą nakryć głowy oraz picie.

 

czytaj więcej


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49]

Facebook

e-Dziennik

Wewnątrzszkolna instrukcja Egzaminu Gimnazjalnego

PSP7

U nas dzwoni

Lekcja od - do przerwa
1 800 - 845 10 min
2 855 - 940 10 min
3 950 - 1035 10 min
4 1045 - 1130 10 min
5 1140 - 1225 15 min
6 1240 - 1325 10 min
7 1335 - 1420 10 min
8 1430 - 1515  
 

Gazetka szkolna

Losowe foto

Szkoła bez przemocy

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Bezpieczna Woda

Bezpieczny Stok

Szkoła Odkrywców Talentów

Nasze Talenty

OKE Poznań

CKE

Kuratorium Oświaty

WOM

MEN

Żagań

Szlachetna paczka

Góra grosza

Pałac Książęcy w Żaganiu

PCK

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Wolontariat

Bezpieczne wakacje

ODN Zielona Góra

Comenius

eTwinning

Gra Pierwsza Pomoc

 

 

 

 
 

Copyright © 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone Administrator Krzysztof Kosiński