1. O szkole
  2. Dla ucznia
  3. Galeria szkoły
  4. Plan lekcji
  5. Podręczniki
  6. Dni kontaktowe
  7. Nabór do PG1
 
 

Strona główna

  Aktualności szkoły   
Login:   Hasło:
 

Gości online: 1

 

 

Najlepsi z najlepszych- Stypendia Burmistrza Miasta Żagań

    26 października 2015 r. w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu odbyła się bardzo miła uroczystość dla naszej społeczności szkolnej- wręczenie stypendiów Burmistrza Miasta Żagań za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury i sportu dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz ich absolwentów.
    Uroczystość rozpoczęła się od niezwykle wzruszającego podziękowania jakie złożył Pan Daniel Marchewka- Burmistrz

 

czytaj więcej


Gimnazjaliści w Gazecie Lubuskiej

Kolejnym dziennikarskim punktem wycieczki klasy 1 b gimnazjum do Zielonej Góry były odwiedziny redakcji Gazety Lubuskiej. Redaktor Szymon Kozica pokazał młodym dziennikarzom, jak wygląda praca nad tworzeniem dzisiejszej gazety. W numerze Gazety Lubuskiej w dniu 28.10.15 r. ukazała się informacja z wizyty uczestników w redakcji.

 

czytaj więcej


Dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 5 października 2010 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. nr 186 poz. 1245 ze zm. §5 ust. 1 pkt 1, pkt 2 i pkt 4), po zasięgnięciu opinii Rady Rodziców PSP 7 i PG 1, Rady Pedagogicznej PSP 7 i PG 1 oraz Samorządu  Uczniowskiego PSP 7 i PG 1 ustalono dzień 2 listopada 2015 roku - dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Jednocześnie informujemy, że na terenie szkoły będą odbywały się zajęcia opieku

 

czytaj więcej


Klasa I b zdobywa Radio Zachód

Gimnazjaliści z klasy 1 b dziennikarsko-medialnej wraz z wychowawczynią Ewą Kopczyńską wybrali się 27 października br. do Zielonej Góry. Głównymi atrakcjami edukacyjnej wycieczki były: Radio Zachód, Gazeta Lubuska oraz Centrum Przyrodnicze. Ta aktywna i wesoła grupa miała okazję nie tylko zobaczyć studia nagraniowe czy archiwum, ale przede wszystkim odkryć tajniki dziennikarstwa radiowego, uczesnicząc w audycji na żywo prowadzonej przez dziennikarza Andrzeja

 

czytaj więcej


Zaproszenie!!!!!

 W dniu 4 listopada 2015 o godz. 17:00 (po Dniu Kontaktowym) w stołówce Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu, odbędzie się prelekcja dla rodziców uczniów klas VI i I- III gimnazjum na temat narkotyków i dopalaczy. Spotkanie poprowadzi pan Piotr Grolewski, specjalista terapii uzależnień z Ośrodka Terapeutycznego Profil w Żaganiu.  Serdecznie zapraszamy rodziców i nauczycieli na spotkanie!!!

 

czytaj więcej


Projekty edukacyjne!!!

  W zakładce Projekty znajduje się wykaz projektów edukacyjnych, które realizowane będą w roku szkolnym 2015/2016. Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z  tematyką projektów!

 

czytaj więcej


Otrząśnij się, Pierwszaku!

Klasa dziennikarsko-medialna czyli 1b gimnazjum zwycięzyła w rywalizacji klas pierwszych o miano KOTA ROKU 2015/2016 podczas tegorocznych Otrzęsin, które odbyły się dnia 14 października w naszej szkole. Zabawy i konkursy przygotowane przez Samorzad Uczniowski pod opieką p. Agnieszki Ławeckiej odbywały się pod hasłem "Otrząśnij się, Pierwszaku!"

 

czytaj więcej


Pomóż potrzebującym zwierzętom!

Uwaga! W dniach 1-25 października kl. 2 d organizuje w gimnazjum zbiórkę dla potrzebujących zwierząt. Potrzebne są: karma, miski, koce, zabawki itp. Należy zebrać je w klasach, a następnie przekazać do gabinetu 13. Odpowiedzialna za zbiórkę jest Malwina Juchniewicz z kl. 2d. Okażmy serce biednym i opuszczonym zwierzętom, by choć w części poprawić ich los.

 

czytaj więcej


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej...

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom niepedagogicznym Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu życzę spokoju, wzajemnej życzliwości, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności, nieustającego zapału do pracy oraz samych sukcesów. W życiu osobistym zdrowia, wiele radości i spełnienia najskrytszych marzeń.
Z wyrazami szacunku i uznania Dorota Stebelska

 

czytaj więcej


Październik Miesiącem Świadomości Raka Piersi

   Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi.  To dobry czas,  by porozmawiać o profilaktyce chorób nowotworowych wśród kobiet. Zwłaszcza wśród młodych kobiet, które dopiero uczą się jak dbać o własne zdrowie.
    6 października w Gimnazjum nr 1 Żaganiu odbyło się spotkanie uczennic klas trzecich gimnazjum z panią Małgorzatą Maternowską ze Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Żaganiu. Podczas prelekcji po

 

czytaj więcej


LOTERIA KSIĄŻKOWA

Biblioteka zaprasza uczniów do wzięcia udziału w LOTERII KSIĄŻKOWEJ. Nie musicie kupować losu. Wystarczy odwiedzić szkolną bibliotekę i rozwiązać krzyżówkę. Każdy,  kto to zrobi, weźmie udział w losowaniu książki. Zapraszamy, nagrody czekają!!!

 

czytaj więcej


Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W związku z tym nasza biblioteka ogłasza konkurs plastyczny na ekslibris biblioteki Publicznego Gimnazjum nr 1. Spośród prac plastycznych, wykonanych techniką dowolną, komisja konkursowa wyłoni 3 najlepsze, które zostaną nagrodzone. Ekslibris oceniony najwyżej stanie się oficjalnym znakiem naszej szkolnej biblioteki.
Przykłady ekslibrisów znajdziecie w naszej bibliotece, w Internecie itd. Liczymy na Wasz liczny udział i niesamowite pomysły.
Na wasze prace w formaci

 

czytaj więcej


OFERTA DZIAŁU GIMNAZJALNEGO PORADNI PSYCHOLOGICZNO- PEDAGOGICZNEJ W ŻAGANIU

Przedstawiamy Państwu ofertę pomocy psychologiczno- pedagogicznej, przygotowaną przez dział gimnazjalny poradni w Żaganiu i zachęcamy do współpracy ze specjalistami: psychologiem Małgorzatą Orzeł i pedagogiem Jadwigą Gwiazdowską. Udzielaniem specjalistycznej pomocy gimnazjalistom i ich rodzicom służą także logopada i rehabilitant.
Specjaliści zajmują się pracą z uczniami i ich rodzicami w obszarze profilaktyki, diagnozy i terapii...

 

czytaj więcej


ZAPROSZENIE

  Serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli oraz uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu do Punktu Informacyjnego,  który będzie czynny w dniu 6 października  w głównym holu szkoły.
W punkcie pracownicy Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej będą udzielali wszelkich informacji dotyczących profilaktyki raka piersi oraz raka szyjki macicy...

 

czytaj więcej


Sprzątanie Świata 2015

W piatek 18 września uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 pod opieką nauczycieli uczestniczyli w akcji Sprzątania Świata. Po 5 lekcji wyruszyli w teren wokół osiedla Bema i lasu przy ul. Żarskiej oraz do parku Rocha. Zbierali pozostawione butelki, papiery, róznorodne opakowania, wynosili z lasu opony i różnorodne fragmenty wyposażenia domu. Efektem pracy było ponad 80 worków śmieci oraz czyste parki, lasy oraz trawniki.

 

czytaj więcej


Konkurs Kodeks Walki z Rakiem

    Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w ramach realizacji Programu Prewencji Pierwotnej Nowotworów zaprasza gimnazjalistów do udziału w konkursie, którego celem konkursu jest promowanie zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem wśród młodzieży szkół gimnazjalnych. Tematem konkursu jest zaprojektowanie plakatu promującego Europejski Kodeksu Walki z Rakiem. Plakat powinien być zatytułowany „Kodeks walki z rakiem” ...

 

czytaj więcej


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]

Facebook

e-Dziennik

Wewnątrzszkolna instrukcja Egzaminu Gimnazjalnego

PSP7

U nas dzwoni

Lekcja od - do przerwa
1 800 - 845 10 min
2 855 - 940 10 min
3 950 - 1035 10 min
4 1045 - 1130 10 min
5 1140 - 1225 15 min
6 1240 - 1325 10 min
7 1335 - 1420 10 min
8 1430 - 1515  
 

Gazetka szkolna

Losowe foto

Szkoła bez przemocy

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Bezpieczna Woda

Bezpieczny Stok

Szkoła Odkrywców Talentów

Nasze Talenty

OKE Poznań

CKE

Kuratorium Oświaty

WOM

MEN

Żagań

Szlachetna paczka

Góra grosza

Pałac Książęcy w Żaganiu

PCK

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Wolontariat

Bezpieczne wakacje

ODN Zielona Góra

Comenius

eTwinning

Gra Pierwsza Pomoc

 

 

 

 
 

Copyright © 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone Administrator Krzysztof Kosiński