1. O szkole
  2. Dla ucznia
  3. Galeria szkoły
  4. Plan lekcji
  5. Podręczniki
  6. Dni kontaktowe
  7. Nabór do PG1
 
 

Strona główna

  Aktualności szkoły   
Login:   Hasło:
 

Gości online: 1

 

 

Zbiórka dla zwierząt zakończona sukcesem!

Nasi uczniowie zbierali karmę, koce, miski i zabawki dla potrzebujących zwierząt w przytulisku. Uzbierali ponad 70 kg karmy i 10 kocy, po które przyjachali 6 listopada pracownicy przytuliska z Żagania. Inicjatorem akcji była klasa 2 d, która brała udział w projekcie "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę". Dziękujemy uczniom za zaangażowanie.

 

czytaj więcej


Ogólnopolski Tydzień Kariery

   Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w dniach 26 – 29 października w Gimnazjum nr 1 odbyły się spotkania uczniów klas trzecich z przedstawicielami żagańskich szkół ponagimnazjalnych tj. Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych, Zespołu Szkół Tekstylno – Handlowych i Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha.  Celem spotkań było zapoznanie uczniów klas trzecich z ofertą szkół ponadgimnazjalnych w naszym

 

czytaj więcej


Profesjonalne warsztaty dziennikarskie

Uczniowie klasy 1 b dziennikarsko-medialnej podejmowali w środę 4 listopada w gimnazjum wyjątkowego gościa. Był nim dziennikarz Radia Zachód Andrzej Winiszewski, który poprowadził dla nich trzygodzinne warsztaty. Młodzież poznała różne formy audycji radiowych, jak: news, sonda czy reportaż, wysłuchała przykładowych audycji raz ćwiczyła pamięć i notowanie, tak ważne w pracy radiowca.

 

czytaj więcej


Eksperymenty w Centrum Przyrodniczym

Długo wyczekiwanym punktem wycieczki klasy 1 b gimnazjum do Zielonej Góry było odkrywanie tajemnic w nowo otwartym Centrum Przyrodniczym. Dzięki interaktywnym urządzeniom i eksponatom, można było samodzielnie przeprowadzić obserwacje i doświadczenia, zobaczyć jak wygląda nasz kręgosłup czy co mówią płuca. Szczególną aktrakcją była możliwość oglądania świata dinozaurów w hełmie rzeczywistości wirtualnej Oculus. Na zakończenie dnia od

 

czytaj więcej


Najlepsi z najlepszych- Stypendia Burmistrza Miasta Żagań

    26 października 2015 r. w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu odbyła się bardzo miła uroczystość dla naszej społeczności szkolnej- wręczenie stypendiów Burmistrza Miasta Żagań za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury i sportu dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz ich absolwentów.
    Uroczystość rozpoczęła się od niezwykle wzruszającego podziękowania jakie złożył Pan Daniel Marchewka- Burmistrz

 

czytaj więcej


Gimnazjaliści w Gazecie Lubuskiej

Kolejnym dziennikarskim punktem wycieczki klasy 1 b gimnazjum do Zielonej Góry były odwiedziny redakcji Gazety Lubuskiej. Redaktor Szymon Kozica pokazał młodym dziennikarzom, jak wygląda praca nad tworzeniem dzisiejszej gazety. W numerze Gazety Lubuskiej w dniu 28.10.15 r. ukazała się informacja z wizyty uczestników w redakcji.

 

czytaj więcej


Dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 5 października 2010 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. nr 186 poz. 1245 ze zm. §5 ust. 1 pkt 1, pkt 2 i pkt 4), po zasięgnięciu opinii Rady Rodziców PSP 7 i PG 1, Rady Pedagogicznej PSP 7 i PG 1 oraz Samorządu  Uczniowskiego PSP 7 i PG 1 ustalono dzień 2 listopada 2015 roku - dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Jednocześnie informujemy, że na terenie szkoły będą odbywały się zajęcia opieku

 

czytaj więcej


Klasa I b zdobywa Radio Zachód

Gimnazjaliści z klasy 1 b dziennikarsko-medialnej wraz z wychowawczynią Ewą Kopczyńską wybrali się 27 października br. do Zielonej Góry. Głównymi atrakcjami edukacyjnej wycieczki były: Radio Zachód, Gazeta Lubuska oraz Centrum Przyrodnicze. Ta aktywna i wesoła grupa miała okazję nie tylko zobaczyć studia nagraniowe czy archiwum, ale przede wszystkim odkryć tajniki dziennikarstwa radiowego, uczesnicząc w audycji na żywo prowadzonej przez dziennikarza Andrzeja

 

czytaj więcej


Zaproszenie!!!!!

 W dniu 4 listopada 2015 o godz. 17:00 (po Dniu Kontaktowym) w stołówce Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu, odbędzie się prelekcja dla rodziców uczniów klas VI i I- III gimnazjum na temat narkotyków i dopalaczy. Spotkanie poprowadzi pan Piotr Grolewski, specjalista terapii uzależnień z Ośrodka Terapeutycznego Profil w Żaganiu.  Serdecznie zapraszamy rodziców i nauczycieli na spotkanie!!!

 

czytaj więcej


Projekty edukacyjne!!!

  W zakładce Projekty znajduje się wykaz projektów edukacyjnych, które realizowane będą w roku szkolnym 2015/2016. Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z  tematyką projektów!

 

czytaj więcej


Otrząśnij się, Pierwszaku!

Klasa dziennikarsko-medialna czyli 1b gimnazjum zwycięzyła w rywalizacji klas pierwszych o miano KOTA ROKU 2015/2016 podczas tegorocznych Otrzęsin, które odbyły się dnia 14 października w naszej szkole. Zabawy i konkursy przygotowane przez Samorzad Uczniowski pod opieką p. Agnieszki Ławeckiej odbywały się pod hasłem "Otrząśnij się, Pierwszaku!"

 

czytaj więcej


Pomóż potrzebującym zwierzętom!

Uwaga! W dniach 1-25 października kl. 2 d organizuje w gimnazjum zbiórkę dla potrzebujących zwierząt. Potrzebne są: karma, miski, koce, zabawki itp. Należy zebrać je w klasach, a następnie przekazać do gabinetu 13. Odpowiedzialna za zbiórkę jest Malwina Juchniewicz z kl. 2d. Okażmy serce biednym i opuszczonym zwierzętom, by choć w części poprawić ich los.

 

czytaj więcej


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej...

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom niepedagogicznym Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu życzę spokoju, wzajemnej życzliwości, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności, nieustającego zapału do pracy oraz samych sukcesów. W życiu osobistym zdrowia, wiele radości i spełnienia najskrytszych marzeń.
Z wyrazami szacunku i uznania Dorota Stebelska

 

czytaj więcej


Październik Miesiącem Świadomości Raka Piersi

   Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi.  To dobry czas,  by porozmawiać o profilaktyce chorób nowotworowych wśród kobiet. Zwłaszcza wśród młodych kobiet, które dopiero uczą się jak dbać o własne zdrowie.
    6 października w Gimnazjum nr 1 Żaganiu odbyło się spotkanie uczennic klas trzecich gimnazjum z panią Małgorzatą Maternowską ze Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Żaganiu. Podczas prelekcji po

 

czytaj więcej


LOTERIA KSIĄŻKOWA

Biblioteka zaprasza uczniów do wzięcia udziału w LOTERII KSIĄŻKOWEJ. Nie musicie kupować losu. Wystarczy odwiedzić szkolną bibliotekę i rozwiązać krzyżówkę. Każdy,  kto to zrobi, weźmie udział w losowaniu książki. Zapraszamy, nagrody czekają!!!

 

czytaj więcej


Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W związku z tym nasza biblioteka ogłasza konkurs plastyczny na ekslibris biblioteki Publicznego Gimnazjum nr 1. Spośród prac plastycznych, wykonanych techniką dowolną, komisja konkursowa wyłoni 3 najlepsze, które zostaną nagrodzone. Ekslibris oceniony najwyżej stanie się oficjalnym znakiem naszej szkolnej biblioteki.
Przykłady ekslibrisów znajdziecie w naszej bibliotece, w Internecie itd. Liczymy na Wasz liczny udział i niesamowite pomysły.
Na wasze prace w formaci

 

czytaj więcej


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49]

Facebook

e-Dziennik

Wewnątrzszkolna instrukcja Egzaminu Gimnazjalnego

PSP7

U nas dzwoni

Lekcja od - do przerwa
1 800 - 845 10 min
2 855 - 940 10 min
3 950 - 1035 10 min
4 1045 - 1130 10 min
5 1140 - 1225 15 min
6 1240 - 1325 10 min
7 1335 - 1420 10 min
8 1430 - 1515  
 

Gazetka szkolna

Losowe foto

Szkoła bez przemocy

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Bezpieczna Woda

Bezpieczny Stok

Szkoła Odkrywców Talentów

Nasze Talenty

OKE Poznań

CKE

Kuratorium Oświaty

WOM

MEN

Żagań

Szlachetna paczka

Góra grosza

Pałac Książęcy w Żaganiu

PCK

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Wolontariat

Bezpieczne wakacje

ODN Zielona Góra

Comenius

eTwinning

Gra Pierwsza Pomoc

 

 

 

 
 

Copyright © 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone Administrator Krzysztof Kosiński