1. O szkole
  2. Dla ucznia
  3. Galeria szkoły
  4. Plan lekcji
  5. Podręczniki
  6. Dni kontaktowe
  7. Nabór do PG1
 
 

Strona główna

  Aktualności szkoły   
Login:   Hasło:
 

Gości online: 2

 

 

Wioletta Stachura Z Erasmusem w San Severo

    Sześcioro gimnazjalistów: Maja Bałuszek, Klaudia Lewandowska, Weronika Rajchel, Jakub Bryl, Michał Puszkarz i Jakub Wołujewicz wraz z opiekunami Marią Gołaszewską i Wiolettą Stachurą, odwiedziło San Severo w Apulii w południowych Włoszech. Program po raz pierwszy gościły równocześnie dwie szkoły: liceum Pestalozzi i gimnazjum Petrarca - Padre Pio. Gospodarze bardzo dbali, by goście poznali regionalną kuchnię a także lokalne atrakcje turystyczne.
    Gimnazjaliści mieszkali we włoskich rodzinach i od pierwszego dnia mieli możliwość poznawać styl życia swoich włoskich partnerów. „Najbardziej podobała mi się niedzielna wycieczka nad Adriatyk i wspólny obiad z całą rodziną Giovanniego. Tradycyjne włoskie dania przygotowała jego babcia” - wspomina Jakub Bryl.
    Wizytę we Włoszech rozpoczęło zwiedzanie Neapolu i wyczekiwana przez uczniów pierwsza prawdziwa pizza napoletana. Młodzież zaskoczyła najbardziej pogoda - od deszczu i silnych wiatrów po niemal 200C i piękne słońce, jednak sami gospodarze tłumaczyli, że marzec wiąże się u nich z niestabilną pogodą.
    W związku z tematem Erasmusa: „Od szkoły do pracy” uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Foggii, gdzie zwiedzili uniwersytet i wysłuchali prezentacji wszystkich wyższych uczelni mających siedzibę w tym pięknym mieście. „Bardzo ciekawe zajęcia przygotowało konserwatorium muzyczne. Uczestniczyliśmy w lekcji dyrygentury, wysłuchaliśmy koncertu na instrumenty dęte i studenci zademonstrowali nam, na czym polega inżynieria dźwięku. Ja nie bardzo lubię muzykę poważną, ale nagrałam koncert dla mojej mamy. Jej się na pewno spodoba” - relacjonuje Weronika Rajchel.
    Młodzi Polacy w San Severo poza Włochami spotkali się ze swoimi rówieśnikami z Niemiec, Francji, Węgier i Hiszpanii. Uczniowie oglądali filmy przygotowane przez delegacje z poszczególnych krajów, a podczas warsztatów pracowali zarówno w grupach międzynarodowych jak i w grupie polskiej, dokonując finałowych podsumowań. Nie do przecenienia są też więzi, jakie uczniowie nawiązali z kolegami z pozostałych krajów. Pożegnaniom towarzyszyły łzy i zapewnienia o gotowości do kolejnych spotkań. Istotna jest także wiedza, jaką gimnazjaliści zdobyli na temat szkolnictwa wyższego krajów zaangażowanych w projekt.
    Kto wie? Może młodzi mieszkańcy Żagania w przyszłości wybiorą studia na którejś z prezentowanych uczelni europejskich?Facebook

e-Dziennik

Wewnątrzszkolna instrukcja Egzaminu Gimnazjalnego

PSP7

U nas dzwoni

Lekcja od - do przerwa
1 800 - 845 10 min
2 855 - 940 10 min
3 950 - 1035 10 min
4 1045 - 1130 10 min
5 1140 - 1225 15 min
6 1240 - 1325 10 min
7 1335 - 1420 10 min
8 1430 - 1515  
 

Gazetka szkolna

Losowe foto

Szkoła bez przemocy

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Bezpieczna Woda

Bezpieczny Stok

Szkoła Odkrywców Talentów

Nasze Talenty

OKE Poznań

CKE

Kuratorium Oświaty

WOM

MEN

Żagań

Szlachetna paczka

Góra grosza

Pałac Książęcy w Żaganiu

PCK

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Wolontariat

Bezpieczne wakacje

ODN Zielona Góra

Comenius

eTwinning

Gra Pierwsza Pomoc

 

 

 

 
 

Copyright © 2009 Wszelkie prawa zastrzeżone Administrator Krzysztof Kosiński