1. O szkole
  2. Dla ucznia
  3. Galeria szkoły
  4. Plan lekcji
  5. Podręczniki
  6. Dni kontaktowe
  7. Nabór do PG1
 
 

Strona główna

   
Login:   Hasło:
 

Gości online: 2

 

Odkrywamy talenty

Odkrywamy talenty

Karol Niczyj, uczeń klasy II c Publicznego Gimnazjum nr 1 w Żaganiu został Laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej, której III etap odbył się 17 marca 2012 r w Warszawie. Znalazł się w gronie 214 osób, które wyłonione zostały spośród 14 tysięcy gimnazjalistów z całego kraju. To pierwszy tak spektakularny sukces ucznia naszej szkoły.

Magdalena Rajtakowska, uczennica niezwykle zdolna, a przy tym wyjątkowo pilna i rzetelna, wykonująca swoje obowiązki w ogromnym zaangażowaniem. Systematycznie uczęszczała na koło historyczne, polonistyczne oraz teatralne, co zaowocowało licznymi nagrodami w konkursach. Klasę trzecią w czerwcu 2012 r. ukończyła z wyróżnieniem, uzyskując średnią ocen 5,67 oraz wzorowe zachowanie.

Osiągnięcia:

 Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Historii w r. szk. 2011/2012 r.

 Finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego w r. szk. 2011/2012 r.

Finalistka, wraz z Teatrem „Luzik”, Lubuskiej Gali Teatralnej w r.szk. 2011/2012.

 Nagroda Indywidualna Dyrektora Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury za kreację postaci scenicznej Kapitana w spektaklu „Indyk” Sławomira Mrożka w Finale Lubuskiej Gali Teatralnej 2012 r.

 Laureatka Konkursu Recytatorskiego Kuźnia Talentów organizowanego przez Centrum Kultury w Żaganiu w 2012 r.

 

 

Kacper Walas, uczeń o wyjątkowych uzdolnieniach z dziedziny języka niemieckiego. Chętnie i z dużym powodzeniem reprezentował szkołę w różnych konkursach. Jednocześnie uzyskiwał dobre wyniki w nauce, działał w kole dziennikarskim, gdzie mógł zaprezentować swoje duże umiejętności w dziedzinie grafiki komputerowej. Projektował okładki gazetki szkolnej, plakaty, ulotki, tworzył prezentacje multimedialne. Zawsze był chętny do pomocy, o czym świadczy jego praca w wolontariacie. Klasę trzecią ukończył ze średnią ocen 4, 29 i bardzo dobrym zachowaniem.

Osiągnięcia:

 Dwukrotny Laureat Konkursu Języka Niemieckiego w r.szk. 2010/1011 i 2011/2012.

 Zwyciezca w niemieckojęzycznym konkursie o Dorocie Księżnej Żagańskiej